Trwa ładowanie...
dna1g6s

Gliwice. 10 nowych solarisów wyjedzie na ulice. Mają klimatyzację, sieć Wi-Fi i monitoring

Jeszcze w tym roku na ulicach Gliwic pojawi się 10 nowych autobusów marki solaris. Wykonane w najnowszej technologii pojazdy, wyposażone są w nowoczesne systemy oczyszczania spalin oraz spełniają rygorystyczne normy środowiskowe.
Share
Jeszcze w tym roku na ulicach Gliwic pojawi się 10 nowych autobusów marki solaris.
Jeszcze w tym roku na ulicach Gliwic pojawi się 10 nowych autobusów marki solaris. Źródło: UM Gliwice, Fot: gliwice.eu
dna1g6s

Dobrze znane gliwiczanom dwunastometrowe autobusy solaris urbino obsługiwać będą linie A4, 8, 58, 59, 60, 71, 178, 186, 259, 692 i 702.

To efekt wartego ponad 11,4 mln złotych, rozstrzygniętego w tym roku, przetargu zorganizowanego przez PKM Gliwice. W postępowaniu przetargowym najkorzystniejsze warunki zaproponowała firma Solaris Bus&Coach z Bolechowa.

Wykonane w najnowszej technologii pojazdy, wyposażone są w nowoczesne systemy oczyszczania spalin oraz spełniają rygorystyczne normy środowiskowe. Każdy jest wyposażony w 32 miejsca siedzące i 64 stojące, jest w pełni klimatyzowany i posiada sieć Wi-Fi oraz ładowarki USB.

dna1g6s

Komora silnika i agregatu grzewczego wyposażona została w automatyczny system detekcji i gaszenia pożaru. Każdy z autobusów posiada system monitoringu pozwalający na zapis obrazu zainstalowanych kamer z ostatnich 7 dni.

Śląsk modernizuje transport. Żory postawiły na Turków

Na Śląsku tabor w ostatnich tygodniach zmodernizowały także Żory. Władze miasta podpisały nową, pięcioletnią umowę na obsługę linii autobusowych dużymi autobusami klasy maxi.

Umowa został zawarta na podstawie ogłoszonego i rozstrzygniętego w tym roku przetargu. Choć w specyfikacji przetargowej wymagano, aby autobusy obsługujące linie BKM były wyprodukowane nie wcześniej niż w 2015 roku, to przewoźnik – firma A21 – postawił na fabrycznie nowe autobusy produkcji tureckiej firmy Güleryüz Ecoline.

dna1g6s

Ziobro powinien negocjować w UE? Polityk PiS komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dna1g6s

Podziel się opinią

Share
dna1g6s
dna1g6s
Więcej tematów