Trwa ładowanie...
d2rxpba

Częstochowa. Ponownie wpadli na prowadzeniu salonów z automatami do gier, mogą posiedzieć nawet 3 lata

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą komendy miejskiej w Częstochowie zlikwidowali nielegalne salony gier. Przejęli dwanaście automatów.
Share
Policjanci z Częstochowy znaleźli i przejęli 12 automatów do gier hazardowych.
Policjanci z Częstochowy znaleźli i przejęli 12 automatów do gier hazardowych.Źródło: Śląska Policja
d2rxpba

Policjanci z Częstochowy odnieśli kolejny sukces w walce z osobami próbującymi dorobić się na posiadaniu automatów do gier hazardowych i prowadzeniu nielegalnych salonów.

Pod koniec października operacyjni z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zabezpieczyli dziewiętnaście automatów do gier hazardowych, znajdujących się w salonach gier na terenie Koniecpola i Świętej Anny. Ich właściciele nie wyciągnęli wtedy żądnych wniosków. Miesiąc później, 27 listopada, niemundurowani policjanci ponownie weszli do tych samych lokali i znów trafili na nielegalne maszyny. Tym razem zabezpieczyli ich dwanaście. Wraz z dokumentacją nielegalne automaty przekazano do Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach, który będzie prowadził postępowanie w tej sprawie.

Wysokie kary za automaty

Zgodnie z ustawą hazardową, automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja. Za posiadanie nielegalnych automatów do gier hazardowych, umożliwiającego prowadzenie przestępczego procederu w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości nawet 100 tysięcy złotych od jednego automatu. Z odpowiedzialnością karną muszą liczyć się zarówno właściciele automatów, jak i właściciele lokali, w których odbywają się nielegalne gry. Oprócz wysokiej grzywny, za organizowanie gier hazardowych można trafić do więzienia nawet na 3 lata.

d2rxpba

Morawiecki traci swoją pozycję? Profesor nie ma wątpliwości

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2rxpba

Podziel się opinią

Share
d2rxpba
d2rxpba
Więcej tematów