Trwa ładowanie...
d1ux9qb

Cieszyn. Krok od tragedii. Policjanci i sąsiad zapobiegli pożarowi

Policjanci z drogówki w Cieszynie oraz sąsiad zapobiegli tragedii. W porę zauważyli dym i zaalarmowali mieszkańców domu jednorodzinnego w Pogwizdowie.
Share
Cieszyn. Dzięki reakcji sąsiada i policjantów nie doszło do pożaru.
Cieszyn. Dzięki reakcji sąsiada i policjantów nie doszło do pożaru.Źródło: Śląska Policja
d1ux9qb

Podczas patrolowania Pogwizdowa, kilkanaście minut po godzinie 6.00 rano policjanci zauważyli ogromne kłęby dymu oraz ogień wydobywający się z domu jednorodzinnego przy ulicy Cieszyńskiej. Mundurowi natychmiast skierowali się na posesję. Przebywał już tam sąsiad poszkodowanych. Mężczyzna oraz funkcjonariusze próbowali zaalarmować mieszkańców domu o zagrożeniu. Ostatecznie drzwi otworzyła nieświadoma zagrożenia kobieta. Gdy zauważyła dym natychmiast zaczęła wygaszać ogień w piecu. Mundurowi wezwali również straż pożarną, która pojawiła się na miejscu bardzo szybko, neutralizując zagrożenie.

Cieszyn. Sadza powodem pożaru

Jak ustalili strażacy zapaleniu uległa sadza zgromadzona w kominie. Jej pożar realnie mógł zagrażać życiu i zdrowiu mieszkańców domu oraz doprowadzić do poważnych strat materialnych.

d1ux9qb

Jak informują strażacy w Polsce rocznie wybucha ponad 150 tysięcy pożarów, w których ginie ponad 500 osób, a blisko 4 tysiące doznaje uszczerbku na zdrowiu (zatrucia, oparzenia, inne urazy). Największe zagrożenie podczas pożaru stwarza dym i toksyczne produkty spalania, co jest przyczyną około 80 procent zgonów. Najwięcej z wszystkich przypadków śmiertelnych ma miejsce w obiektach mieszkalnych, czyli w miejscach, gdzie z reguły czujemy się najbezpieczniej. Najwięcej ofiar pożarów ginie przed przybyciem straży pożarnej w związku z późnym powiadamianiem służb o pożarze. Najbardziej tragiczne pożary występują w porach nocnych.

Tym razem szybka reakcja na zagrożenie pozwoliła uniknąć tragedii. Strażacy wyczyścili komin, wynieśli sadzę i sprawdzili budynek pod kątem obecnościtlenku węgla oraz przy wykorzystaniu kamery termowizyjnej.

Koronawirus w Polsce. Prof. Andrzej Horban byłby skłonny poprzeć pomysł obowiązkowych szczepień

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ux9qb

Podziel się opinią

Share
d1ux9qb
d1ux9qb
Więcej tematów