Trwa ładowanie...

Chorzów. "Mobilniok abo życie". Ostrzegające napisy po śląsku na przejściach dla pieszych

"Fest ruchliwo sztrasa!" czy "Dej pozór na banka!" - takie komunikaty po śląsku ostrzegają pieszych w Chorzowie przed nieostrożnym wejściem na pasy.

Śląskie. Taki komunikat po śląsku ostrzega pieszych w Chorzowie przed nieostrożnym wejściem na pasy.Śląskie. Taki komunikat po śląsku ostrzega pieszych w Chorzowie przed nieostrożnym wejściem na pasy.Źródło: UM Chorzów
d2pbwzs
d2pbwzs

Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa w obrębie przejść dla pieszych oraz zwrócenie uwagi na wciąż zbyt częste incydenty z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Śląskie napisy pojawiły się niedawno w pobliżu pierwszych chorzowskich przejść dla pieszych. Oprócz dwóch wspomnianych wyżej napisów pojawiło się też hasło "Mobilniok abo życie", które nawiązuje do problemu korzystania z telefonu komórkowego podczas przechodzenia przez pasy. 

- Chcemy wraz z chorzowską policją wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa osób przechodzących przez pasy. W różnych miejscach w Chorzowie pojawią się takie napisy. Są po śląsku, co być może zainteresuje jeszcze więcej osób, które przystaną, będą chciały przeczytać, zrozumieć, a dzięki temu zwolnią przed przejściem lub odłożą telefon - tłumaczy Wiesław Ciężkowski, wiceprezydent Chorzowa.

Prof. Malinowski wprost o raporcie ONZ. Wytknął doradcy Dudy "nieuctwo"

Wyboru przejść dla pieszych dokonała chorzowska policja. Napisy znajdą się chociażby przy Rynku, a także na ulicach Czempiela, Strzelców Bytomskich czy Krzyżowej.

d2pbwzs

Chorzów. Bat na kierowców po narkotykach

Nowe urządzenie do szybkiej identyfikacji obecności narkotyków u osób jest już na wyposażeniu chorzowskich mundurowych. Wynik testu jest już po kilkunastu minutach.

AquilaScan jest elektronicznym urządzeniem do obiektywnej analizy i dokumentowania wyników badań przeprowadzonych za pomocą testów ToxWipe. Z mobilnego urządzenia można korzystać zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz.

Policjanci przypominają, że prowadzenie samochodu po narkotykach wiąże się z takimi samymi konsekwencjami prawnymi jak po spożyciu alkoholu. - Wszystkie narkotyki, z dopalaczami włącznie, zakłócają pracę zmysłów i znacznie obniżają zdolność prowadzenia samochodu nawet najbardziej doświadczonym kierowcom – oceniają policjanci.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2pbwzs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2pbwzs
Więcej tematów