Trwa ładowanie...

Chorzów. Miłość czy przypadek? Zakochani są wśród nas…

Czy uczucia zdarzają się tylko między ludźmi lub zwierzętami? Czasem w przyrodzie zdarzają się takie cuda, że śmiało można stwierdzić że to nie może być przypadek.
Share
W Uroczysku Buczyna można znaleźć wiele pięknych miejsc, m.in. "zakochane sosny"
W Uroczysku Buczyna można znaleźć wiele pięknych miejsc, m.in. "zakochane sosny" Źródło: Nadleśnictwo Katowice
dt436q4

Podobno, gdy mówimy do kwiatów to one lepiej rosną – znaliście to, prawda? Czy zatem można stwierdzić, że emocje nie są przeznaczone jedynie dla ludzi?

Zdaje się, że możemy znaleźć kilka przykładów w terenie. Jednym z nich są ”zakochane sosny” z Uroczyska Buczyna w Chorzowie. W tym zachowanym w naturalnym stanie lesie, gdzie rosną 200-letnie buki, największą atrakcją są dwa inne drzewa.

To sosny, które wyglądają jakby trzymały się za ręce. Gałąź jednej z nich łączy się z pniem drugiej, tworząc jedność. Jak się okazuje, nie są wyjątkiem. Nie zdarza się to jednak często, możemy spotkać takie okazy w Polsce.

dt436q4

Chodząc po lesie, czasem napotykamy się na tzw. samosiejki. Widzimy dorodne drzewo, z którego wyrastają zupełnie młodziutkie pędy. To, co możemy spotkać w Chorzowie robi jednak wrażenie. Na tyle duże, że stało się częstym kadrem dla spacerowiczów. Ustawiając się pod bramą z dwóch drzew, robią sobie zdjęcie.

Tego typu zjawiska, choć rzadkie, są typowe dla gatunków drzewiastych. Prócz drzew, także u krzewów – można spotkać takie, które zrastają się gałęziami lub pniami…a także korzeniami. Często zdarza się to u świerków. Mimo, że został sam ścięty pień widać jak drzewo wciąż żyje.

Niebezpieczne odkrycie w lesie w Lubuskim

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dt436q4

Podziel się opinią

Share
dt436q4
dt436q4
Więcej tematów