Trwa ładowanie...

Boisz się o swój rower? Możesz bezpłatnie oznakować go w Piekarach Śląskich

Sezon rowerowy zmierza ku końcowi, ale nadal nie brakuje amatorów cudzej własności. Prawie codziennie na policje zgłaszane są kradzieże jednośladów. By pomóc walczyć z tym procederem, w Piekarach Śląskich można bezpłatnie oznakować swoje "dwa kółka".

Boisz się o swój rower? Możesz bezpłatnie oznakować go w Piekarach ŚląskichŹródło: WP, fot: Robert Kulig
d24m8e9
d24m8e9

- Zostawiłem swój rower na klatce, przypięty do poręczy. Rano już go nie było, a gdy poszedłem na policję zgłosić kradzież, nie miałem żadnych podstaw. Karta gwarancyjna się zgubiła, a nawet zdjęcia nie miałem - mówi Jarosław, mieszkaniec Tychów.

Takich przypadków prawdopodobnie jest znacznie więcej, ale z powodu braku wystarczających danych do zgłoszenia przestępstwa, nie informuje się o tym śledczych.

Z pomocą przychodzą urzędnicy, straż miejska i MOSiR w Piekarach Śląskich. Dzięki wspólnej akcji zabezpieczą rowery, by w przyszłości móc je zidentyfikować.

By dołączyć do programu znakowania jednośladów, wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny, mieć sprawny technicznie rower - działający hamulec, dzwonek oraz oświetlenie - i przyjść w piątek, 25 września, na parking z tyłu budynku Urzędu Miasta w Piekarach Śląskich.

d24m8e9

Każdy rower otrzyma numer identyfikacyjny, tabliczkę znamionową oraz "dowód osobisty roweru", a wszystkie dane zostaną wpisane do rejestru rowerów, co w przyszłości pomoże zidentyfikować pojazd.

Przy okazji straż miejska apeluje, by przygotować się do zimy.

- Sprawdźmy skoble, kłódki, zamki do drzwi piwnic i strychów. Okres, kiedy nie używamy jednośladów, to czas w którym także może dojść do kradzieży - mówi Wojciech Golasiński, zastępca komendanta straży miejskiej w Piekarach Śląskich.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d24m8e9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24m8e9
Więcej tematów