Trwa ładowanie...

Bielsko-Biała liczy na tytuł najbardziej ukwieconego miasta w Polsce

Bielsko-Biała po raz kolejny powalczy o tytuł najpiękniej ukwieconego miasta w Polsce. Miasto broni zaszczytnego tytułu.

Bielsko-Biała znów walczy o tytuł najbardziej ukwieconego miasta w Polsce. Bielsko-Biała znów walczy o tytuł najbardziej ukwieconego miasta w Polsce. Źródło: UM Bielsko-Biała, fot: Paweł Sowa
d47ly4d
d47ly4d

Już po raz dziesiąty organizowany jest plebiscyt Terra Flower Power, czyli na najpiękniej ukwiecone miasto w Polsce. W poprzedniej edycji wygrało Bielsko-Białą. Włodarze miasta liczą teraz na powtórzenie tego wyniku. A mają się czym pochwalić. W mieście mnóstwo jest kolorowych kwiatów. Praktycznie każdy skwer jest nimi udekorowany. Wielkie wrażenie robią zwłaszcza wieże kwiatowe ustawione w reprezentacyjnych miejscach.

O tym, które miasto otrzyma tytuł najbardziej ukwieconego w Polce, za ponad miesiąc w elektronicznym głosowaniu, zdecydują internauci. Miasto z największą liczbą głosów zdobędzie nagrody o łącznej wartości 10.000 złotych.

Bielsko-Biała walczy o tytuł najbardziej ukwieconego miasta w Polsce

- Konkursowi przyświeca idea wyróżnienia i nagrodzenia miejscowości, w której da się zauważyć troskę o zieleń jednoznacznie przekładającą się na podwyższony komfort życia mieszkańców – tłumaczą urzędnicy bielskiego magistratu.

Zgłaszanie miast do konkursu potrwa do 1 sierpnia. Tego dnia ruszy również internetowe głosowanie. Jego wyniki poznamy 19 sierpnia.

d47ly4d

Przypomnijmy, że Bielsko-Biała zostało najpiękniej ukwieconym miastem w Polsce w plebiscycie Terra Flower Power w ubiegłym roku. Zebrało w sumie 4.030 głosów i dostało w nagrodę obsadzoną wieżę kwiatową.

W weekend po otrzymaniu tytułu w Bielsku-Białej odbyło się piękne świętowanie z tej okazji. Rynek tonął w kwiatach, a wieczorem przygotowano na nim koncert z cyklu #DumnizBB, którego gwiazdą był zespół Łąki Łan.

Polski Fundusz Odbudowy pod znakiem zapytania? „Przestrzegałem przed tym”

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d47ly4d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47ly4d
Więcej tematów