Trwa ładowanie...
d2nab7s
dolny
09-05-2002 13:26

Agentka PKO przywłaszczyła 196 tys. zł?

Przywłaszczenie 196 tys. zł zarzuciła legnicka prokuratura Edycie K., która prowadziła osiem agencji PKO BP w Lubinie na Dolnym Śląsku. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił w czwartek do Sądu Okręgowego w Legnicy.

d2nab7s
d2nab7s

Pieniądze, które powinny trafić do banku, zniknęły w sierpniu ubiegłego roku. Gdy w oddziale PKO BP zorientowano się, że ich brakuje, przeprowadzono kontrolę. Podejrzenie padło na właścicielkę sieci ajencji funkcjonujących na terenie Lubina - poinformował szef wydziału śledczego Prokuratury Okręgowej w Legnicy, Jarosław Fatyga.

Zgodnie z umową między bankiem i agentką, każdego dnia musiała ona rozliczać się z tzw. nadmiaru kasowego - to znaczy tej części pieniędzy, która przewyższała wyznaczoną przez bank kwotę obrotów. Powinna wpłacać je do kasy banku lub - gdyby nie zdążyła tego zrobić przed jego zamknięciem - do tzw. wrzutu nocnego, skąd były zabierane rano. Według nas, nie czyniła tego zagarniając pieniądze - wyjaśnił prokurator.

33-letnia kobieta nie przyznaje się do zarzutów. Twierdzi, że pieniądze wrzucała i za ich zniknięcie są odpowiedzialne inne osoby. Kobiecie grozi do 10 lat więzienia. (jask)

d2nab7s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nab7s
Więcej tematów