Trwa ładowanie...

Śląsk poszukuje studentów. Rusza druga tura rekrutacji

Nie dostałeś się na wymarzone studia? Nie przejmuj się. Największe śląskie uczelnie właśnie ogłosiły drugą turę rekrutacji. Indeksy czekają zarówno na kierunkach humanistycznych, jak i specjalnościach ścisłych.

Share
Śląsk poszukuje studentów. Rusza druga tura rekrutacji
Źródło: Facebook.com/UniwersytetSlaski
d1eko9c

Na Uniwersytecie Śląskim pozostały wolne miejsca na 33 kierunkach na studiach stacjonarnych - licencjackich i jednolitych magisterskich. Na niektórych wydziałach wciąż trwa podsumowywanie pierwszej tury, więc ta liczba może się jeszcze zwiększyć.

Wśród mniej obleganych kierunków znajdziemy na pewno coś dla siebie. W ofercie jest m.in. sztuka pisania (wprowadzona dopiero w tym roku), doradztwo filozoficzne i couching, ekonofizyka, kultura mediów, informacja w instytucjach e-społeczeństwa, doradztwo polityczne i publiczne. Jak widać, maturzyści boją się nowości i wybierają tradycyjne drogi kształcenia.

Dużo miejsc znajdzie się także dla lingwistów. Niezapełniona została nie tylko filologia polska i klasyczna, ale też rosyjska, słowiańska, francuska, hiszpańska, włoska i germańska. Dla ścisłych umysłów wolne miejsca udostępnia Politechnika Śląska. Na stronie www.rekrutacja.polsl.pl kandydaci mogą się rejestrować do 4 września.

Miejsca czekają na 36 kierunkach, ale pierwszeństwo mają niezakwalifikowani z pierwszego naboru. Jeśli uzyskali minimum 18 punktów w rekrutacji, mogą wybrać inny kierunek spośród dostępnych.

Indeksy czekają na przyszłych studentów nawet na najpopularniejszych kierunkach Politechniki, takich jak budownictwo, automatyka i robotyka czy transport.

d1eko9c

Podziel się opinią

Share
d1eko9c
d1eko9c
Więcej tematów