Trwa ładowanie...

Śląsk. Mateusz Morawiecki przerwał wizytę

Mateusz Morawiecki udał się na Śląsk, jednak wizyta została przerwana. Wcześniej podano informację, że Przemysław Czarnek, kandydat na nowego ministra, ma koronawirusa. Planowane zaprzysiężenie staje pod znakiem zapytania.

Share
Śląsk. Mateusz Morawiecki przerwał wizytę
Śląsk. Mateusz Morawiecki przerwał wizytę Źródło: PAP, fot: PAP/Andrzej Grygiel, Andrzej Grygiel
d35l4lr

O tym, że wizyta została odwołana poinformował TVN24. O godzinie 10 premier wziął udział w odprawie z wojewodami. Następnie Mateusz Morawiecki miał spotkać się z mediami, jednak w tym punkcie harmonogram został zmieniony. W planach było również złożenie wieńca pod Krzyżem-Pomnikiem Górników Poległych 16 grudnia 1981.

Przemysław Czarnek z koronawirusem. Co z zaprzysiężeniem?

Na poniedziałek zaplanowano zaprzysiężenie nowych ministrów w rządzie Mateusza Morawieckiego.

Po godzinie 12 pojawił się komunikat ze strony rządu. Piotr Mueller poinformował, że "prowadzone jest postępowanie epidemiologiczne", po tym jak Przemysław Czarnek podał, że jest zakażony koronawirusem.

Piotr Zgorzelski zakażony koronawirusem. Wicemarszałek: "Czuję się z tym kiepsko"

"Osoby, które miały bliski kontakt z zarażonym będą realizowały obowiązki wynikające z przepisów. Z tego powodu premier zwrócił się do prezydenta o zamianę terminu zaprzysiężenia" - dodał rzecznik rządu.

d35l4lr

Szef GIS Jarosław Pinkas w rozmowie z Faktami TVN powiedział, że rekomendował zmianę terminu zaprzysiężenia ministrów.

Rano Przemysław Czarnek poinformował, że potwierdzono u niego koronawirusa. "Udałem się rano na badania w związku z bólem głowy, nie chcąc narażać Prezydenta RP, Rady Ministrów i innych uczestników dzisiejszych wydarzeń. Czuję się dobrze" - oświadczył na Twitterze. Polityk jest kandydatem na ministra edukacji i nauki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d35l4lr

Podziel się opinią

Share
d35l4lr
d35l4lr
Więcej tematów