Trwa ładowanie...
d4mhy0a

Skompromitowany naukowiec wyrzucony z uczelni

Skompromitowany południowokoreański naukowiec Hwang Woo-suk, który sfałszował wyniki swoich badań w dziedzinie klonowania, stracił w poniedziałek stanowisko profesora na Państwowym Uniwersytecie w Seulu.

d4mhy0a
d4mhy0a

Uczelnia podjęła taką decyzję na posiedzeniu komisji dyscyplinarnej - poinformowała agencja Yonhap i telewizja kablowa YTN.

W ubiegłym miesiącu uniwersytet czasowo odsunął Hwanga od prowadzenia wykładów i badań naukowych, nie odebrał mu jednak stanowiska profesora. Od stycznia prokuratura prowadzi śledztwo wobec naukowca i jego zespołu w sprawie sprzeniewierzenia przyznanych na badania państwowych funduszy, a także pogwałcenia przepisów bioetyki. Dotychczas przesłuchano ponad 50 osób.

52-letni Hwang Wu-suk zdobył światowy rozgłos po uzyskaniu pierwszych w świecie sklonowanych ludzkich zarodków i komórek macierzystych dopasowanych do konkretnych pacjentów. Autentyczność jego osiągnięć w dziedzinie klonowania komórek zarodka ludzkiego zaczęto kwestionować pod koniec zeszłego roku. W styczniu naukowcy z uniwersytetu w Seulu potwierdzili, że wyniki badań były spreparowane.

Naukowiec twierdzi, że padł ofiarą spisku, który miał na celu zniesławienie go, oraz fałszywych danych, jakie mu dostarczono.

d4mhy0a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4mhy0a
Więcej tematów