Trwa ładowanie...

Oburzenie po spocie PiS z Tuskiem. "Jesteście z siebie dumni?"

Najnowszy spot Prawa i Sprawiedliwości, który ma antyimigracyjny wydźwięk wywołał falę oburzenia w sieci. "Pierwsza osoba, której się stanie przez ten rasizm krzywda, będzie opisana w zawiadomienia do prokuratury na twórców i propagatorów tej treści" - napisał Witold Zembaczyński. "Rasistowskie szambo" - napisał z Dawid Dobrogowski z biura ministry ds. równości.

Skandaliczny spot PiS. "Rasistowskie szambo"Skandaliczny spot PiS. "Rasistowskie szambo"Źródło: PiS, X
d47o841
d47o841

Bohaterem spotu opublikowanego przez Prawo i Sprawiedliwość jest premier Donald Tusk. - Chodźcie, zobaczcie - mówi szef rządu. Nagle widzowie widzą kompilację nagrań przedstawiających migrantów. Wiele osób nie ma zasłoniętych twarzy. Nagrania rzekomo pochodzą z Białegostoku, Piotrkowa Trybunalskiego, czy dworca kolejowego w Warszawie. Klipy przecinane są wyrwanymi z kontekstu wypowiedziami premiera: - Polska będzie beneficjentem paktu migracyjnego. Nie będziemy za nic płacić, nie będziemy musieli przyjmować żadnych migrantów z innych kierunków. W polskich domach będzie lepiej - mówi Tusk.

W spocie pojawiają się kolejne nagrania m.in. z Wrocławia czy Białowieży. Spot zatytułowano: "Czemu się nie uśmiechacie?". Na końcu umieszczono emotikon klauna.

Skandaliczny spot wywołał falę oburzenia. "Pierwsza osoba, której się stanie przez ten rasizm krzywda, będzie opisana w zawiadomienia do prokuratury na twórców i propagatorów tej treści" - napisał poseł KO Witold Zembaczyński.

"Rasistowskie szambo. Takim cynicznym wykorzystywaniem niewinnych ludzi doprowadzicie do tragedii. Podobno chrześcijanie!" - napisał Dawid Dobrogowiski z biura Ministry ds. Równości. W kolejnym wpisie dodał: "Ta rasistowska, obrzydliwa karuzela to spełnienie marzeń kremlowskich oligarchów. Jesteście z siebie dumni?"

Konrad Wernicki z Tygodnika Solidarność: "Naprawdę chcecie wmówić ludziom, że migranci w Polsce wzięli się za sprawą Donalda Tuska, a przed 15 października 2023 r. Polska była 'biała'? Macie ludzi za idiotów, którzy nie wychodzą z domów? Którzy nie widzieli wcześniej imigrantów na ulicach?".

Ekonomistka Alicja Defratyka pisze, że PiS "znowu straszy migrantami". "Tymczasem w 2022 ponad 136 tys. imigrantów z krajów muzułmańskich otrzymało pozwolenie na pracę w Polsce. W 2015 z dokładnie tych samych krajów, pozwolenie na pracę otrzymało 3,3 tys. osób. Za rządów PiS w 2022 ponad 40 RAZY więcej osób z krajów muzułmańskich otrzymało pozwolenie na pracę w Polsce niż za rządów PO-PSL w 2015" - wylicza.

"Co jest dziwnego w tym, że w 37-milionowym europejskim kraju znajdują się obcokrajowcy? Absolutnie nic. Jesteście obrzydliwymi rasistami. Jeśli przez tę całą nagonkę komuś stanie się krzywda, będzie to Wasza wina, ale to nic dziwnego - pisowcy lubią mieć cudza krew na rękach" - napisał internauta Mateusz.

Prawnik Dariusz Piotr Sokołowski napisał: "Nienawiść zaczyna się od słów. Szczuliście na ludzi od czasu 'dziadka z Wermachtu. Stworzyliście wiarę smoleńską i opętaliście tym 20-30 proc., narodu, szczuliście i kłamaliście w reżimowych mediach przez 8 lat, teraz szczujecie na ludzi tylko na podstawie ich koloru skóry i wyznania. Wrzucacie całe grupy ludzi do jednego worka, żerując na ludzkim strachu. Jesteście i byliście siedliskiem nienawiści odkąd pojawiliście się w polityce. Nie bez przyczyny twarzą waszej propagandy zawsze był Jacek Kurski. Kaczyński i cała jego grupa wniosła w tym kraju jedynie niespotykaną ilość nienawiści i propagandy. Dla Was szczuć i kłamać to, jak splunąć. Obyście nigdy nie wrócili do władzy i rozpadli się na tysiąc kawałków".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d47o841
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47o841
Więcej tematów