Trwa ładowanie...
dxvi6s7

Skandal w Gliwicach. PO i Nowoczesna pozmieniały listy wyborcze

W Gliwicach aż wrze. Po ujawnieniu list wyborczych Koalicji dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza i Koalicji Obywatelskiej okazało się, że poseł Borys Budka i posłanka Marta Golbik zmienili kandydatów na listach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ujawniono, że istniały dwie listy
Ujawniono, że istniały dwie listy (East News)
dxvi6s7

Po wielu miesiącach ustaleń udało się ułożyć listy wyborcze kandydatów Nowoczesnej i Platformy w ramach powołanej na szczeblu krajowym Koalicji Obywatelskiej. Dokumenty trafiły do pełnomocnika wyborczego, a potem miały zostać złożone w Państwowej Komisji Wyborczej.

Jak ujawniają "Nowiny Gliwickie", w ostatniej chwili poseł Borys Budka i posłanka Marta Golbik zmienili kandydatów na listach. Pojawiły się nowe nazwiska, a zniknęły te, pod którymi podpisali się ze swoim poparciem mieszkańcy.

Bulwersujące jest również to, że osoby najbardziej zainteresowane dowiedziały się o zmianie już po rejestracji list. Nie mogli już zareagować. - Naruszono nasze konstytucyjne prawo - mówią Nowinom Katarzyna Janus, Natalia Wójcik i Ewa Lutogniewska, których nazwiska usunięto.

dxvi6s7

Niektórzy dostali tylko lakonicznego smsa, że nie ma ich na liście. Inni dowiedzieli się, odbierając maila. Dopiero 21 września o ich nowym kształcie, oficjalnie, poinformował poseł Budka.

Ujawniono, że istniały dwie listy. Tę, którą otrzymała Państwowa Komisja Wyborcza, przygotowano w ostatniej chwili. Katarzyna Janus z Nowoczesnej uważa, że zachowanie posłów PO jest niedopuszczalne i haniebne. - Nieuczciwe nie tylko wobec kandydatów, własnych struktur i koalicjanta, ale przede wszystkim wobec gliwiczan, którzy podpisali listy poparcia dla konkretnych osób - komentuje.

Sprawę roszad na listach kandydatów w wyborach opisały "Nowiny Gliwickie".

dxvi6s7

Podziel się opinią

Share

dxvi6s7

dxvi6s7
Więcej tematów