Trwa ładowanie...
d2i5xun

Siwiec: Wildstein będzie telewizję profilował pod kątem tych, którzy go wybrali

Były członek KRRiT Marek Siwiec obawia się, że nowy prezes TVP Bronisław Wildstein "będzie telewizję profilował pod kątem tych, którzy go wybrali", podczas gdy - jak mówi - "telewizją trzeba bardzo delikatnie sterować".
Share
d2i5xun

Telewizja to instytucja, która jest jak supertankowiec. Supertankowcem można płynąć daleko, robić różne rzeczy, tylko trzeba bardzo delikatnie sterować i bardzo delikatnie zmieniać kurs - powiedział eurodeputowany.

Pan Wildstein jest osobą pełną temperamentu, który być może dobrze zawiadywałby małą audycją w telewizji - powiedział Siwiec. Natomiast nie instytucją, która przerabia miliardy złotych, ma gigantyczny wpływ i odpowiedzialność za kształtowanie opinii publicznej, bo będzie traktował ją instrumentalne i narobi bardzo dużo krzywdy - dodał.

Siwiec zaznaczył, że Bronisław Wildstein "imponuje mu jako człowiek bardzo wyraźnych poglądów". Nie widziałem natomiast jeszcze pana Wildsteina jako człowieka, który szuka kompromisu, a w telewizji publicznej trzeba szukać kompromisu, trzeba pokazywać, że to jest telewizja wspólna - zaznaczył.

Była szefowa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Danuta Waniek pytana o wybór Bronisława Wildsteina na stanowisko prezesa TVP powiedziała, że "to przekracza granice jej wyobraźni" i że "to jej cały komentarz w tej sprawie".

d2i5xun

Podziel się opinią

Share
d2i5xun
d2i5xun
Więcej tematów