Trwa ładowanie...
09-09-2014 04:25

Silny wybuch przy metrze w Chile. Kilkanaście osób rannych

Silna eksplozja wstrząsnęła restauracją szybkiej obsługi obok ruchliwej stacji metra w stolicy Chile - Santiago. Co najmniej 14 osób zostało rannych. Nikt nie przyznał się do zamachu. - Był to incydent mający bez wątpienia wszelkie cechy aktu terrorystycznego - powiedział rzecznik rządu Alvaro Elizalde.

Silny wybuch przy metrze w Chile. Kilkanaście osób rannychŹródło: PAP/EPA, fot: MARIO RUIZ
d35cshb

Wybuch nastąpił w porze lunchu w restauracji usytuowanej w małym, podziemnym centrum handlowym połączonym ze stacją metra Escuela Militar na jednej z najbardziej zatłoczonych linii. Stacja znajduje się w zamożnej dzielnicy Santiago Las Condes.

W restauracji wybuchła panika. Ludzie usiłowali za wszelką cenę wydostać się na zewnątrz. Ofiary doznały obrażeń od wyrzuconych przez podmuch kawałków szkła i metalu.

Według wstępnych ustaleń eksplodował ładunek wybuchowy umieszczony w gaśnicy, zdalnie zdetonowany zapalnikiem czasowym, który znajdował się w koszu na śmieci.

d35cshb

- To był incydent mający bez wątpienia wszelkie cechy aktu terrorystycznego"- powiedział rzecznik rządu Alvaro Elizalde. Według ministra spraw wewnętrznych Rodrigo Penailillo, podejrzani o dokonanie zamachu są dwaj mężczyźni, którzy uciekli samochodem.

W ostatnich latach w Chile dokonano ponad 100 zamachów bombowych na banki, restauracje, ambasady i bankomaty. Do części z nich przyznały się ugrupowania anarchistyczne.

d35cshb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35cshb
Więcej tematów