Trwa ładowanie...
d22xero
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Silne wichury nad Polską. Bilans: ponad 1000 interwencji strażaków, 1900 osób bez prądu

1048 razy interweniowali w ciągu ostatniej dobry strażacy w związku z usuwaniem skutków silnych wichur - poinformował rzecznik komendanta PSP Paweł Frątczak. Najwięcej - w woj. lubelskim, mazowieckim i warmińsko-mazurskim. Według Rządowego Centrum Bezpieczeństwa ok. 1900 osób pozostaje bez prądu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Silne wichury nad Polską. Bilans: ponad 1000 interwencji strażaków, 1900 osób bez prądu
(WP.PL, Fot: Paweł Kozioł)
d22xero

Jak poinformował Frątczak, najwięcej interwencji strażaków było w woj. lubelskim - 204, mazowieckim - 179, warmińsko-mazurskim - 119, kujawsko-pomorskim - 95, łódzkim - 84 i na Podlasiu - 71.

- Działania polegały przede wszystkim na usuwaniu setek powalonych lub połamanych przez wiatr drzew, które tarasowały ulice, drogi, szlaki kolejowe. Zabezpieczaliśmy też naderwane reklamy i inne elementy konstrukcyjne budynków oraz - przy pomocy plandek - kilka uszkodzonych dachów - powiedział. Zaznaczył, że nie były to uszkodzenia na tyle poważne, by w domach nie dało się mieszkać.

Jedna osoba została ranna - motorowerzysta, który w Sosnowcu najechał na leżące na ulicy drzewo.

d22xero

Frątczak dodał, że na wtorek IMiGW nie wydał żadnych ostrzeżeń; wiatr będzie słabł na sile, choć będzie odczuwalny nad morzem i w górach.

Anna Adamkiewicz z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa powiedziała, że wiatr nad Polską w ostatnich godzinach znaczą osłabł. - Nie mamy informacji o nowych wypadkach spowodowanych przez porywisty wiatr. W tej chwili nie obowiązują już nawet żadne ostrzeżenia IMGW - dodaje.

Według Rządowego Centrum Bezpieczeństwa ok. 1900 osób pozostaje bez prądu; najwięcej w okolicach Włocławka (woj. kujawsko-pomorskie). Awarie są na bieżąco usuwane.

Cyklon Stefan nad Polską

Według Rządowego Centrum Bezpieczeństwa w poniedziałek wieczorem w całym kraju bez prądu pozostawało ponad 20 tysięcy odbiorców.

d22xero

Tego dnia nad Polskę dotarł cyklon Stefan, który przyniósł ze sobą bardzo silny wiatr.

Wichura spowodowała szkody m.in w okolicach Siedlec na Mazowszu. Wystąpiły utrudnienia w ruchu na trasie Siedlce-Łuków oraz Siedlce-Korczew.

W Łozach koło Paprotni wiatr złamał drzewo, które spadło na przejeżdżający pojazd. W Gostchorzy na trasie Siedlce-Łuków złamana gałąź spadła także na samochód. Nikomu nic się nie stało, jedynie pojazdy uległy uszkodzeniu. Nieprzejezdne były także przez pewien czas drogi w tych dwóch miejscach. Powalone drzewa usunęli strażacy.

Zobacz również wideo: Prognoza pogody na 14,15 i 16 kwietnia

d22xero

Podziel się opinią

Share

d22xero

d22xero
Więcej tematów