Trwa ładowanie...
d31i5c1
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Silne trzęsienie ziemi w Japonii

• Trzęsienie ziemi na Pacyfiku
• Żywioł uderzył w japońską wyspę Kiusiu
• Ostatni bilans mówi o dziewięciu ofiarach śmiertelnych i setkach rannych
• Wstrząsy miały siłę 6,5 stopnia w skali Richtera
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Widok w jednym z biurowców w mieście Kumamoto
Widok w jednym z biurowców w mieście Kumamoto (AFP, Fot: Jiji Press)
d31i5c1

Jak poinformowały władze w Tokio, zginęło co najmniej dziewięć osób, a ponad 760 zostało rannych. Wcześniej lokalne media informowały o trzech ofiarach śmiertelnych.

Rzecznik japońskiego rządu powiedział, że stan 44 rannych jest ciężki. Osiem osób uznano za zaginione.

Władze skierowały do akcji około 3 tys. policjantów, żołnierzy i strażaków. W bezpieczne miejsca ewakuowano ponad 44 tys. ludzi. W ponad 14 tysiącach gospodarstw domowych nie ma prądu.

d31i5c1

Na skutek serii wstrząsów na wyspie Kiusiu zawaliło się lub zostało uszkodzonych wiele budynków. W kilku miejscach wybuchły pożary. Lokalne władze zapewniły, że znajdujące się tam reaktory jądrowe są bezpieczne.

Epicentrum wstrząsów znajdowało się w pobliżu miast Kumamoto i Mashiki. Większość śmiertelnych ofiar pochodziła z tego ostatniego miasta.

Amerykańska służba geologiczna USGS podała także informację o trzęsieniu ziemi o sile 6,5 w skali Richtera w pobliżu wyspiarskiego państwa na Pacyfiku, Vanuatu.

Vanuatu i Japonia leżą w tzw. pacyficznym pierścieniu ognia, czyli strefie częstych trzęsień ziemi i erupcji wulkanicznych.

W marcu 2011 roku trzęsienie ziemi i potężne tsunami spowodowały w północno-wschodniej Japonii śmierć co najmniej 20 tys. ludzi i gigantyczne zniszczenia.

d31i5c1

Podziel się opinią

Share

d31i5c1

d31i5c1
Więcej tematów