WP
WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Silne trzęsienie ziemi w Gwatemali i Meksyku

Silne trzęsienie ziemi nawiedziło południowy Meksyk i Gwatemalę, powodując śmierć co najmniej dwóch osób - poinformowały gwatemalskie władze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Centrum wstrząsu o sile 7,1 w skali Richtera znajdowało się na głębokości 60 kilometrów w meksykańskim stanie Chiapas, dokładnie pod linią brzegową Oceanu Spokojnego i około 30 kilometrów na zachód od granicy z Gwatemalą.

Według rzecznika lokalnej straży pożarnej w gwatemalskim przygranicznym mieście i regionie San Marcos Raula Hernandeza, odnotowano tam na razie dwie ofiary śmiertelne i uszkodzenie 30 domów.

- To trzęsienie było naprawdę silne. Mamy zniszczone domy - powiedział gubernator regionu San Marcos Luis Rivera. Władze podały również, że ściany budynków w mieście San Marcos zarysowały się, a w jego okolicy doszło do osuwania się ziemi.

WP

Według władz stanu Chiapas, nie ma tam na razie doniesień o poważniejszych szkodach. Wstrząs był odczuwalny także w Salawadorze.

Polub WP Wiadomości
WP
WP