Trwa ładowanie...
d2ileoi

"Sikorski to kompletny debil", "Kopacz powinna pójść do pierdla". Wojciecha Cejrowskiego poniosło

Pisarz i podróżnik Wojciech Cejrowski dosadnie skomentował wtorkowe przesłuchanie byłego szefa MSZ Radosława Sikorskiego. Polityk zeznawał w procesie Tomasza Arabskiego i innych urzędników, którzy przez część rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej zostali oskarżeni o niedopełnienie obowiązków przy organizacji wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu 10 kwietnia 2010 r. Dostało się nie tylko Sikorskiemu, ale również ówczesnej premier Ewie Kopacz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Sikorski to kompletny debil", "Kopacz powinna pójść do pierdla". Wojciecha Cejrowskiego poniosło
(East News, Fot: Lukasz Piecyk/REPORTER)
d2ileoi

Sikorski zeznał przed warszawskim sądem, że jako szef MSZ nie zajmował się organizacją wizyty z 10 kwietnia 2010 roku. - Prowadziłem politykę zagraniczną, a nie organizacyjną - mówił. Podkreślił, że "techniczne kwestie odbywają się pięć szczebli poniżej szczebla ministra spraw zagranicznych".

"Powinien oddać forsę"

Co na to Cejrowski? - Radka Sikorskiego pozbawiłbym wszystkich pieniędzy, które brał za rządów Platformy Obywatelskiej. Podczas przesłuchania mówił, że nie miał wiedzy na temat przygotowań wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu; nie organizował jego lotu; nie wiedział o rozdzieleniu wizyt prezydenta i premiera, a lot nazwał pielgrzymką, a nie lotem państwowym. Tak argumentował swoją nieznajomość instrukcji lądowania samolotu i stanu lotniska w Smoleńsku. Przecież minister spraw zagranicznych bierze forsę za to, żeby się orientować w sprawach państwowych - mówił w radiu Wnet.

d2ileoi

- Gość nie dość, że powinien oddać forsę, to winien być osądzony za kompletny brak kompetencji. MSZ o niczym nie wiedziało? (...) Poza tym Sikorski to jakiś kompletny debil. Nawet ja, przeczytawszy gazety, wiedziałem o locie prezydenta. A on, zamiast czytać prasę - twittował - dodał.

"Kopacz nie kłamała"

Równie dosadnie Cejrowski mówił o byłej premier. - Kopacz wówczas powiedziała o Rosjanach: "Pracujemy jak jedna wielka rodzina". Moim zdaniem nie kłamała. Przemówiła przez nią szczerość.

- Tak, widać, że cała tamta władza pracowała jak jedna wielka rosyjska rodzina (...) Za zdradę polskich interesów powinna pójść do pierdla, bo współpracowała z Rosjanami, a nie działała na rzecz wyjaśnienia katastrofy - podsumował.

Przeczytaj również: Tylko w WP. Jak politycy łamią procedury dotyczące lotów. "Drugi Smoleńsk to kwestia czasu"

d2ileoi

Podziel się opinią

Share
d2ileoi
d2ileoi
Więcej tematów