Trwa ładowanie...

Siergiej Ławrow: należy zacieśnić współpracę wojskową z USA w Syrii

Ze względu na to, że USA wyślą do Syrii oddział specjalny, by wesprzeć lokalne siły w walce z IS, Rosja powinna zacieśnić współpracę wojskową z Amerykanami w tym regionie - powiedział szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow.

Share
Siergiej Ławrow: należy zacieśnić współpracę wojskową z USA w Syrii
Źródło: PAP/EPA, Fot: GEORG HOCHMUTH
d3etdoe

Wcześniej Biały Dom poinformował, że do północnej Syrii zostanie wysłany mały - nieprzekraczający 50 osób - oddział sił specjalnych, który podejmie tam walkę z Państwem Islamskim (IS). Ponadto do tureckiej bazy lotniczej Incirlik wysłane zostaną samoloty myśliwsko-szturmowe A-10S oraz myśliwce F-15.

Zdaniem Ławrowa wobec takiej decyzji amerykańskiej administracji współpraca między siłami zbrojonymi Rosji i USA nabiera większego znaczenia.

d3etdoe

Szef rosyjskiej dyplomacji skomentował decyzje Waszyngtonu po zakończeniu wielostronnych rozmów w Wiedniu na temat uregulowania konfliktu w Syrii.

Biały Dom podkreślił, że amerykańskie siły specjalne nie podejmą w Syrii "misji bojowej", a zadaniem tego oddziału będzie działanie ograniczone do "doradztwa i pomocy".

Miesiąc temu Rosja podjęła w Syrii operacje lotnicze wymierzone oficjalnie w IS, a obliczone na wsparcie osłabionego reżimu prezydenta Baszara el-Asada; jego odejścia domagają się Amerykanie i ich sojusznicy.

d3etdoe

Podziel się opinią

Share
d3etdoe
d3etdoe
Więcej tematów