Trwa ładowanie...
d21xanj

Siedem Orłów dla filmu Zanussiego

W imieniu Krzysztofa Zanussiego statuetkę od Artura Barcisia odebrał Zbigniew Zapasiewicz (PAP)
Krzysztof Zanussi otrzymał Polską Nagrodę Filmową - Orła 2000. Został uznany za najlepszego reżysera, scenarzystę i producenta filmu "Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową". W sumie film Zanussiego zdobył siedem Orłów.

d21xanj

Dominika Ostałowska odebrała Orła 2000 za najlepszą rolę kobiecą. Aktorka zagrała w filmie "Daleko od okna" Jana Jakuba Kolskiego.

Zbigniew Zapasiewicz otrzymał Orła za najlepszą rolę męską w filmie "Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową".

W kategorii drugoplanowa rola kobieca nagroda przypadła Krystynie Feldman, która zagrała w filmie "To ja, złodziej". Analogiczną nagrodę w kategorii męskiej otrzymał Janusz Gajos za rolę w tym samym filmie.

Trzy statuetki Orła otrzymał film "Wrota Europy" Jerzego Wójcika - za kostiumy, scenografię i zdjęcia. Wojciechowi Kilarowi przypadł Orzeł za muzykę do "Życia jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową".

Orzeł w kategorii "Osiągnięcia Życia" przypadł Stanisławowi Różewiczowi.

Ceremonia wręczania Orłów odbyła się w poniedziałek wieczorem w warszawskim Teatrze Wielkim. Była to już trzecia edycja tej nagrody. Imprezę zorganizowały Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych i Niezależna Fundacja Filmowa. W głosowaniu wzięło udział ok. 600 zawodowych filmowców polskich. (ajg)

d21xanj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21xanj
Więcej tematów