Trwa ładowanie...
d2tfs5l
13-07-2015 00:35

Seria zamachów bombowych w Bagdadzie

Co najmniej 35 osób poniosło śmierć a ponad 80 zostało rannych w rezultacie serii zamachów bombowych w Bagdadzie - poinformowała policja iracka. Zamachów dokonano głównie w dzielnicach zamieszkałych przez szyitów.

d2tfs5l

Najwięcej ofiar spowodował zamach w położonej na północy Iraku dzielnicy Shaab, gdzie zginęło 19 osób. Po eksplozji ładunku wybuchowego umieszczonego w samochodzie zaparkowanym w pobliżu zatłoczonego placu targowego, na miejscu zamachu zgromadził się tłum, przybyła też policja. Zamachowiec - samobójca zdetonował wtedy bombę przymocowaną do jego ciała.

W dzielnicy Bunuk, na północnym wschodzie stolicy Iraku, bomba umieszczona w samochodzie spowodowała śmierć 9 osób. 15 dalszych zostało rannych. Według źródeł w irackich służbach bezpieczeństwa, policja z psami wyszkolonymi w poszukiwaniu materiałó0w wybuchowych, przeszukuje rejon zamachu. Otrzymano bowiem informację o dwóch dalszych podłożonych tam bombach.

Wcześniej zamachowiec - samobójca zabił w dzielnicy Kadhimiya, gdzie znajduje się kilka najświętszych dla szyitów świątyń, 5 osób. Zamachu dokonał przed zmierzchem, czyli na końcu obowiązującego w okresie ramadanu postu.

Kolejny zamach bombowy w dzielnicy Iskan pozbawił życia 2 osoby.

d2tfs5l

Dotychczas nikt nie przyznał się do zamachów, jednak - jak przypomina się - bojownicy Państwa Islamskiego (IS) kontrolujący większość północnego Iraku i prowincję Anbar położoną na zachód od Bagdadu, regularnie wysyłają zamachowców - samobójców do stolicy.

Zobacz również: Inwazja Saddama Husajna na Iran
d2tfs5l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2tfs5l
Więcej tematów