Trwa ładowanie...
d28tb8m
d28tb8m
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Seria zamachów bombowych w Bagdadzie

Co najmniej 35 osób poniosło śmierć a ponad 80 zostało rannych w rezultacie serii zamachów bombowych w Bagdadzie - poinformowała policja iracka. Zamachów dokonano głównie w dzielnicach zamieszkałych przez szyitów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d28tb8m

Najwięcej ofiar spowodował zamach w położonej na północy Iraku dzielnicy Shaab, gdzie zginęło 19 osób. Po eksplozji ładunku wybuchowego umieszczonego w samochodzie zaparkowanym w pobliżu zatłoczonego placu targowego, na miejscu zamachu zgromadził się tłum, przybyła też policja. Zamachowiec - samobójca zdetonował wtedy bombę przymocowaną do jego ciała.

W dzielnicy Bunuk, na północnym wschodzie stolicy Iraku, bomba umieszczona w samochodzie spowodowała śmierć 9 osób. 15 dalszych zostało rannych. Według źródeł w irackich służbach bezpieczeństwa, policja z psami wyszkolonymi w poszukiwaniu materiałó0w wybuchowych, przeszukuje rejon zamachu. Otrzymano bowiem informację o dwóch dalszych podłożonych tam bombach.

Wcześniej zamachowiec - samobójca zabił w dzielnicy Kadhimiya, gdzie znajduje się kilka najświętszych dla szyitów świątyń, 5 osób. Zamachu dokonał przed zmierzchem, czyli na końcu obowiązującego w okresie ramadanu postu.

d28tb8m

Kolejny zamach bombowy w dzielnicy Iskan pozbawił życia 2 osoby.

Dotychczas nikt nie przyznał się do zamachów, jednak - jak przypomina się - bojownicy Państwa Islamskiego (IS) kontrolujący większość północnego Iraku i prowincję Anbar położoną na zachód od Bagdadu, regularnie wysyłają zamachowców - samobójców do stolicy.

Zobacz również: Inwazja Saddama Husajna na Iran

d28tb8m

Podziel się opinią

Share

d28tb8m

d28tb8m
Więcej tematów