Trwa ładowanie...
d2pzoxt
d2pzoxt
IAR

Separatyści na wschodzie Ukrainy przygotowują się do ataku?

Separatyści na wschodzie Ukrainy nie przestrzegają zawieszenia broni i przygotowują się do ataku. Najtrudniejsza sytuacja jest w okolicach Doniecka, Debalcewa i Mariupola. Tam Ukraińcy są regularnie ostrzeliwani.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2pzoxt

Według eksperta wojskowego Dmytra Tymczuka, Rosjanie i terroryści omawiają obecnie, czy uderzyć głównie na północy w obwodach ługańskim i donieckim, czy na południu tego ostatniego, nad Morzem Azowskim. Wzmacniane są też siły separatystów, do których teraz mają wchodzić tylko ci, którzy sprawdzili się w poprzednich walkach.

W ten weekend Rosjanie dostarczyli na wschód Ukrainy specjalne stacje radiolokacyjne i służące do prowadzenia walki elektronicznej. Przyjechały one, jako część "konwoju humanitarnego". Są obsługiwane i ochraniane wyłącznie przez Rosjan, przemieszczają się tylko w nocy i są dobrze kamuflowane. Terroryści nie są informowani o ich ruchach. W konwoju przyjechała także amunicja dla separatystów. Na Ukrainę z Rosji wjeżdża też ciężki sprzęt wojskowy.

Od 5 września w Zagłębiu Donieckim obowiązuje zawieszenie broni, które zostało potwierdzone w ten piątek kolejnym porozumieniem w Mińsku. Przewidywało ono też wycofanie wojsk na 15 kilometrów z każdej strony frontu. Ukraińcy tłumaczą, że nie mogą wykonać tego warunku dopóki są ostrzeliwani przez Rosjan i separatystów.

d2pzoxt

Podziel się opinią

Share

d2pzoxt

d2pzoxt
Więcej tematów