Trwa ładowanie...
d2o6lwi
IAR

Sensacyjne odkrycie w jaskini grobowej w Jerozolimie

W Jerozolimie ,w jaskini grobowej pochodzącej z początków naszej ery, znaleziono sarkofagi świadczące, że mogli tam spoczywać pierwsi wyznawcy Chrystusa. Specjalnie skonstruowany robot ujawnił wyryte na sarkofagach wizerunki wielkiej ryby, gołębicy i starogrecki napis "Bóg zmartwychwstał". Sensacyjnego odkrycia dokonano w dzielnicy Armon Hanaciw pod fundamentami jednego z domów mieszkalnych.
Share
d2o6lwi

Poszukiwaniami kierował izraelski dziennikarz Simcha Jakobovici, który nakręcił o tym film dla kanału Discovery. Dokument pokazany zostanie w Nowym Jorku. Będzie można zobaczyć, jak kamera na wysięgniku robota wyłania z mroku starożytne wizerunki wyświetlane na stojących na zewnątrz monitorach.

W zeszłym roku Jakobovici twierdził, że w innej jaskini grobowej - niedaleko tego miejsca - znalazł gwoździe, którymi Jezus mógł być przybity do krzyża. Niektórzy archeolodzy izraelscy traktują działalność Jakobici dosyć sceptycznie, porównując go do Indiany Jonesa. Inni jednak oceniają, że w sarkofagach mogli być pochowani pierwsi żydowscy chrześcijanie.

d2o6lwi

Podziel się opinią

Share
d2o6lwi
d2o6lwi
Więcej tematów