Trwa ładowanie...
d474byw

Seniorzy na koncercie metalowym. Uciekli z domu opieki

W niemieckim Dithmarschen doszło do nietypowego wydarzenia. Podczas weekendu w lokalnym oddziale policji zgłoszono zaginięcie dwóch podopiecznych domu spokojnej starości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na terenie Wacken Open Air odnaleziono zaginionych seniorów.
Na terenie Wacken Open Air odnaleziono zaginionych seniorów. (iStock.com)
d474byw

Pracownicy domu opieki znajdującego się w okolicy Dithmarschen w piątek wieczorem zauważyli brak dwóch podopiecznych. Zaistniałą sytuację niezwłocznie zgłosili w lokalnym komisariacie policji.

Staruszków udało się odnaleźć w nocy z piątku na sobotę. Przebywali oni na terenie trwającego właśnie festiwalu Wacken Open Air. Wydarzenie to jest świętem dla fanów muzyki metalowej z całego świata. Bilety na imprezę zostały w całości wyprzedane na długo przed rozpoczęciem imprezy. Nie wiadomo czy para pensjonariuszy posiadała bilety wstępu. Pewne jest, że tuż po odnalezieniu mężczyźni byli zmęczeni i zdezorientowani. Zaprowadzono ich do festiwalowego punktu medycznego, gdzie stwierdzono, że Panom nic nie dolega. Mężczyznom najwyraźniej bardzo spodobał się koncert, ponieważ nie chcieli wracać do domu opieki. Po dłuższej rozmowie z funkcjonariuszami zgodzili się jednak na powrót do domu. Aby mieć pewność, że staruszkowie ponownie nie zniknął przez całą drogę towarzyszył im patrol policji.

O całej sytuacji na swoim twitterze poinformowali organizatorzy festiwalu. Dodali również komentarze „Nigdy nie jesteś za stary na rocka”.

d474byw

Wacken Open Air to największy w Europie festiwal metalowy. Fani tego gatunku muzycznego tłumnie przybywają na niego już 1990 roku. Tegoroczną edycję uświetniły występy wielu wybitnych zespołów. W dniach 2-4.08 wystąpili m.in. Hatebreed, In Flames, Judas Priest i Danzig. Publiczność tłumnie przybyła również na występ Udo Dirkschneidera. Ikony metalu, która niebawem ze względu na wiek może na stałe opuścić światowe sceny.

d474byw

Podziel się opinią

Share
d474byw
d474byw
Więcej tematów