Trwa ładowanie...
d40c0xa

Senat debatował nad kolejnymi ustawami

Senatorowie nie zaproponowali w czwartek żadnych poprawek do ustawy o ustanowieniu 2 maja Dniem Polonii i Polaków za Granicą. Głosowanie odbędzie się wieczorem.

Share
d40c0xa

Senacka Komisja Emigracji i Polaków za Granicą zarekomendowała senatorom przyjęcie tej ustawy bez poprawek. Również w czasie debaty senatorowie nie zgłosili żadnych propozycji zmian.

Senat debatował też nad nowelizacją ustawy o systemie oświaty. W trakcie debaty zostały zgłoszone dwie poprawki.

Senat zajął się także nowelizacją ustawy wprowadzającej m.in. Prawo farmaceutyczne. Przesuwa ona o 6 miesięcy (do 1 października 2002 roku) wejście w życie tych przepisów.

Wniosek o odrzucenie nowelizacji przyjętej w środę przez Sejm zgłosiła senator Maria Szyszkowska (SLD-UP). Jak powiedziała, problem braku prawa farmaceutycznego dotyczy "każdego z nas" i dlatego powinno ono wejść w życie jak najszybciej.

d40c0xa

Z kolei przewodniczący senackiej komisji Polityki Społecznej i Zdrowia, Marek Balicki, argumentował, że ten pakiet ustaw do odpowiedniego funkcjonowania wymaga dobrych, przemyślanych i skonsultowanych aktów wykonawczych. Gdyby parlament nie zadecydował o przesunięciu wejścia w życie tej ustawy o kilka miesięcy, powstałby chaos i bałagan prawny - powiedział Balicki.

Pakiet ustaw - w których znalazły się: Prawo farmaceutyczne, ustawa o wyrobach medycznych oraz ustawa o Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych oraz ustawa wprowadzająca do tych przepisów - przyjął jesienią ub.r. Sejm poprzedniej kadencji. Po grudniowej nowelizacji termin wejścia w życie nowych przepisów został przesunięty na 1 kwietnia 2002. (mag)

d40c0xa

Podziel się opinią

Share
d40c0xa
d40c0xa
Więcej tematów