Trwa ładowanie...
d2qw8sw

Sellin: telewizja nie publiczna, lecz rządowa

Jarosław Sellin, członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, w liście do prezesa Telewizji Polskiej Roberta Kwiatkowskiego zarzucił w piątek publicznej telewizji, że w jej programach informacyjnych i publicystycznych występują przede wszystkim przedstawiciele rządu, a bardzo mało ugrupowań opozycyjnych.

d2qw8sw
d2qw8sw

Ogólnie szeroko pojętej władzy poświęcono w tych programach w październiku ub.r. prawie 70% czasu, opozycji zaś tylko niecałe 30% - stwierdził Sellin.

Według wyliczeń Sellina, w ciągu 4 miesięcy, jakie minęły od wyborów parlamentarnych - w programie "Monitor Wiadomości" nadawanym wieczorem w każdy dzień powszedni 87 razy występowali ministrowie nowego rządu lub politycy popierający ten gabinet, a tylko 20 razy politycy opozycji parlamentarnej i pozaparlamentarnej.

Szczególną pozycję - podkreślił Sellin - zajmuje w "Monitorze" premier Leszek Miller, który w tym programie wystąpił już 5 razy, podczas gdy poprzedni premier Jerzy Buzek ani razu.

Zdaniem Sellina, fakty te świadczą o tym, że Telewizja Polska jest nieobiektywna, a najwięcej do powiedzenia mają w niej ludzie związani z prezydentem, SLD i PSL.

Sellin zaproponował, by prezes telewizji doprowadził do zmiany nazwy "Monitor Wiadomości" na "Monitor Rządowy". (mag)

d2qw8sw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qw8sw
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj