Trwa ładowanie...

"Sekta satanistów działa w sercu Watykanu, papież wie"

Włoski ksiądz egzorcysta Gabriele Amorth twierdzi, że w Watykanie działa sekta satanistów. Jej członkami mają być księża, prałaci, a nawet kardynałowie. Ks. Amorth twierdzi, że papież został poinformowany o zagrożeniu.

Share
"Sekta satanistów działa w sercu Watykanu, papież wie"
Źródło: AFP
d3hbt7e

Rewelacjami tymi ksiądz Amorth podzielił się z Marco Tosatti - autorem książki "Ojciec Amorth. Wspomnienia Egzorcysty. Życie w walce z szatanem" - a za pośrednictwem książki z tysiącami czytelników.

W rozmowie z Marco Tosattim ks. Amorth twierdził, że źródłem jego wiedzy o sekcie satanistów są naoczni świadkowie. Informacje te miały potwierdzić również demony podczas przeprowadzanych przez ks. Amortha egzorcyzmów.

Opowieści te skłoniły Tosattiego do zadania pytania, czy papież jest świadom zagrożenia jakie powoduje istnienie satanistycznej sekty w Watykanie. Odpowiedź ojca Amortha brzmiała twierdząco. Papież - jego zdaniem - został poinformowany i "robi co może".

d3hbt7e

Ksiądz Amorth powiedział, że papież pochodzi z Niemiec, kraju, gdzie istnieje zdecydowana awersja do takich rzeczy i gdzie praktycznie nie ma żadnych egzorcystów, ale mimo to papież wierzy w demony i opętania.

Rewelacje księdza Amortha próbował na początku marca ostudzić hiszpański ksiądz Jose Antonio Fortea Curucull specjalista od demonologii i doktorant teologii w Rzymie. Napisał on na swoim blogu, że wśród wysokich dostojników watykańskich są naprawdę różni ludzie - jedni mniej, inni bardziej uduchowieni. Jednak utrzymywanie, że niektórzy kardynałowie są członkami satanistycznej sekty jest - jego zdaniem - nieakceptowalne. Zwłaszcza, jeżeli jako źródło rewelacji o szatańskiej infiltracji Kościoła powoływany jest diabeł.

Ks. Gabriele Amorth to oficjalny egzorcysta Państwa Kościelnego i diecezji rzymskiej, oraz przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów. Ostatnio dużo się o nim mówiło, gdy skrytykował publicznie powieści o Harrym Potterze autorstwa J.K. Rowling wskazując, że kryją w sobie postać króla ciemności oraz że nie istnieje pojęcie "białej magii", ponieważ magia zawsze jest zwrotem w stronę Szatana.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d3hbt7e

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hbt7e
d3hbt7e
Więcej tematów