Trwa ładowanie...
dlecoxv

Sekretarz generalny NATO chwali Polskę. "To wzór dla innych państw"

- Polska może służyć za przykład dla innych państw NATO, gdy chodzi o wydatki na obronność - stwierdził sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg. Szef NATO przebywa w Warszawie na Zgromadzeniu Parlamentarnym NATO.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stoltenberg nie mógł nachwalić się Polski
Stoltenberg nie mógł nachwalić się Polski (PAP)
dlecoxv

Stoltenberg podkreślił również, że nasz kraj jest "ważnym krajem sojuszniczym NATO, wnoszącym wkład we wspólną obronę" Sojuszu. Pochwalił także aktywność Polski w ramach działalności Sojuszu.

- Polska gości grupy batalionowe, Polacy biorą udział w naszej obecności wojskowej na Łotwie i w Rumunii. Polska jest obecna w Afganistanie, w Kosowie. Inwestujemy teraz w system obrony przeciwrakietowej w Polsce - to ma znaczenie dla całego Sojuszu - powiedział.

Szef NATO zaznaczył, że działania Polski mogą być inspiracją dla innych krajów sojuszniczych, by robiły więcej. Zwrócił w tym kontekście uwagę, że od zobowiązań ze szczytu w Newport w 2014 r. wszyscy sojusznicy zaprzestali cięć w wydatkach obronnych i zaczęli zwiększać te nakłady.

dlecoxv

Zobacz także: Bunt młodych przeciwko marszałkowi. "To skandaliczne i niedopuszczalne"

Stoltenberg stwierdził, że trwający w Warszawie szczyt jest jedynie przygotowaniem do szczytu NATO w lipcu.

- Dziś planujemy decyzje w sprawie tego, jak zwiększyć możliwości odstraszania i obrony, ws. walki z terroryzmem, misji szkoleniowej w Iraku, wzmocnienia współpracy z UE oraz tego, jak dalej unowocześniać Sojusz - wyjaśnił.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dlecoxv

Podziel się opinią

Share

dlecoxv

dlecoxv
Więcej tematów