Trwa ładowanie...
d2m4gry

Sekretarz generalny NATO chwali Polskę. "To wzór dla innych państw"

- Polska może służyć za przykład dla innych państw NATO, gdy chodzi o wydatki na obronność - stwierdził sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg. Szef NATO przebywa w Warszawie na Zgromadzeniu Parlamentarnym NATO.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stoltenberg nie mógł nachwalić się Polski
Stoltenberg nie mógł nachwalić się Polski (PAP)
d2m4gry

Stoltenberg podkreślił również, że nasz kraj jest "ważnym krajem sojuszniczym NATO, wnoszącym wkład we wspólną obronę" Sojuszu. Pochwalił także aktywność Polski w ramach działalności Sojuszu.

- Polska gości grupy batalionowe, Polacy biorą udział w naszej obecności wojskowej na Łotwie i w Rumunii. Polska jest obecna w Afganistanie, w Kosowie. Inwestujemy teraz w system obrony przeciwrakietowej w Polsce - to ma znaczenie dla całego Sojuszu - powiedział.

Szef NATO zaznaczył, że działania Polski mogą być inspiracją dla innych krajów sojuszniczych, by robiły więcej. Zwrócił w tym kontekście uwagę, że od zobowiązań ze szczytu w Newport w 2014 r. wszyscy sojusznicy zaprzestali cięć w wydatkach obronnych i zaczęli zwiększać te nakłady.

d2m4gry

Zobacz także: Bunt młodych przeciwko marszałkowi. "To skandaliczne i niedopuszczalne"

Stoltenberg stwierdził, że trwający w Warszawie szczyt jest jedynie przygotowaniem do szczytu NATO w lipcu.

- Dziś planujemy decyzje w sprawie tego, jak zwiększyć możliwości odstraszania i obrony, ws. walki z terroryzmem, misji szkoleniowej w Iraku, wzmocnienia współpracy z UE oraz tego, jak dalej unowocześniać Sojusz - wyjaśnił.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2m4gry

Podziel się opinią

Share
d2m4gry
d2m4gry
Więcej tematów