Trwa ładowanie...
d2cu3dc

Sejm. Sławomir Nitras może zostać pociągnięty do odpowiedzialności

W czwartek Komisja Regulaminowa, Spraw Poselskich i Immunitetowych zarekomendowała Sejmowi poparcie wniosku o pociągnięcie do odpowiedzialności karnej posła Sławomira Nitrasa (PO). Zdaniem wnioskodawców, poseł miał znieważyć oraz naruszyć nietykalność cielesną działacza pro-life.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sławomir Nitras (PO)
Sławomir Nitras (PO) (East News, Fot: Stefan Maszewski/Reporter)
d2cu3dc

Sprawa ma swój początek w listopadzie 2018 roku. Według obrony działacza ruchu pro-life parlamentarzysta "działając w zamiarze bezpośrednim znieważył pana Dawida Wachowiaka" podczas interwencji policji. Funkcjonariusze spisywali kobietę, która według Fundacji "Pro Prawo do Życia" zakłócała ich zgromadzenie.

Poseł Platformy Obywatelskiej miał dodatkowo użyć obelżywych określeń wobec Wachowiaka, "czym w ocenie oskarżyciela prywatnego znieważył go, a także naruszył jego nietykalność cielesną poprzez szturchanie i popychanie oraz uderzanie go w rękę" - argumentuje we wniosku mecenas Filip Wołoszczak.

d2cu3dc

Wniosek przyjęty, Nitras nieobecny

Na zamkniętym posiedzeniu komisji podjęto decyzję wobec Nitrasa. Organ przychylił się do wniosku działacza pro-life. - Informuję, że komisja przedłoży Wysokiemu Sejmowi propozycję przyjęcia wniosku oskarżyciela prywatnego o wyrażenie zgody na pociągniecie do odpowiedzialność karnej posła Nitrasa - informował po obradach przewodniczący komisji Włodzimierz Bernacki (PiS).

Sam Nitras nie był obecny na komisji. Wcześniej wysłał zawiadomienie do prezydium, że nie jest w stanie stawić się posiedzeniu ze względu na wykonywane obowiązki. Poseł Platformy poinformował także, że względu na późne doręczenie zawiadomienia, nie był w stanie wyznaczyć swojego pełnomocnika.

d2cu3dc

Przewodniczący komisji uznał wniosek Nitrasa za "bezzasadny". Według Bernackiego posła zawiadomiono zgodnie z procedurami. Dodatkowo parlamentarzysta miał odczytać maila z zawiadomieniem 15 kwietnia. Komisja twierdzi, że istnieje "potwierdzenie zwrotne" przeczytanej wiadomości.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Polsat News

Zobacz także: Władysław Teofil Bartoszewski nawiązuje do słów jego ojca: mamy obecnie całą armię „dyplomatołków”

d2cu3dc

Podziel się opinią

Share

d2cu3dc

d2cu3dc
Więcej tematów