Trwa ładowanie...
d129xp6

Sędziowie pomylili wyroki. Zbigniew Ziobro interweniuje

Troje sędziów z Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu do wyroku w jednej sprawie dołączyło uzasadnienie wyroku w drugiej. Mają zostać za to pociągnięci do odpowiedzialności dyscyplinarnej. Domaga się tego minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro - dowiedziało się wPolityce.pl
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sędziowie pomylili wyroki. Zbigniew Ziobro interweniuje
(PAP, Fot: Marcin Obara)
d129xp6

Sędziowie podpisali uzasadnienie wyroku, w którym dwa pierwsze zdania dotyczą jednej sprawy, a dalsza część odnosi się do zupełnie innej.

Na tę pomyłkę zareagował Ziobro. Złożył wniosek o pociągnięcie sędziów do odpowiedzialności dyscyplinarnej. - Postępowanie sędziów można zakwalifikować jako uchybienie godności urzędu – napisał we wniosku minister sprawiedliwości.

Dodał również, że mężczyzna, którego dotyczyła sprawa, nie mógł zaskarżyć wyroku, ponieważ nie poznał powodów, dlaczego sąd podjął taką, a nie inną decyzję. - Tego typu postępowanie godzi w wizerunek wymiaru sprawiedliwości - podkreślił Ziobro.

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu właśnie z powodu naruszeń przepisów przez sędzię wypuszczono na wolność pomysłodawcę oszustwa metody „na wnuczka”.

d129xp6

Podziel się opinią

Share
d129xp6
d129xp6
Więcej tematów