Trwa ładowanie...

Sędzia miał znieważyć „wodza”

Sąd dyscyplinarny zajmie się sprawą sędziego z Gliwic, który zestawił na Twitterze zdjęcia Jarosława Kaczyńskiego i Włodzimierza Lenina – informuje „Gazeta Wyborcza”. Wnioskował o to rzecznik dyscyplinarny powołany przez Zbigniewa Ziobrę.

Share
Sędzia miał znieważyć „wodza”Źródło: East News, fot: eastnews
d1vg7fq

Zastępca głównego rzecznika dyscyplinarnego Przemysław Radzik skierował sprawę wpisu do sądu dyscyplinarnego przy Sądzie Apelacyjnym w Lublinie.
W uzasadnieniu wniosku o rozpoznanie sprawy Radzik podał, że "sędzia znieważył prezesa PiS-u zestawiając jego zdjęcia z fotografią zbrodniczego przywódcy Rosji Sowieckiej”.

To zdaniem rzecznika naruszenie godności urzędu sędziego i zasad etyki oraz znieważenie za pomocą środków masowego przekazu. Nie wiadomo jakiej kary dla sędziego domaga się rzecznik dyscyplinarny – podaje "GW".

Dalej czytamy, że Przemysław Radzik został powołany na stanowisko przez Zbigniewa Ziobrę w czerwcu ubiegłego roku. Od niedawna pracuje w Sądzie Okręgowym w Warszawie, mimo sprzeciwu sędziów tego sądu.

d1vg7fq

Wcześniej sprawę wpisu sędziego Pawła Strumińskiego do gliwickiej prokuratury zgłosiło stowarzyszenie Ogólnopolski Komitet Obrony Przed Sektami i Przemocą. Prokurator Renata Szołtysek nie dopatrzyła się złamania prawa przez sędziego i odmówiła wszczęcia postępowania. W uzasadnieniu prokurator podała, że znieważenie ściga się z oskarżenia prywatnego, a takiego nie złożył Jarosław Kaczyński.

Sam sędzia Paweł Strumiński zwracał uwagę, że jego wpis wyrwano z kontekstu, by go zdyskredytować. Sędzia Sądu Rejonowego w Gliwicach kilka miesięcy temu zamieścił zestawienie zdjęć Jarosława Kaczyńskiego i Włodzimierza Lenina dodają komentarz „wódz” i emotikonę, która sugerowała, że to żart. Po pewnym czasie wpis został usunięty.

Źródło: Gazeta Wyborcza

d1vg7fq

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: ZNP nie chce okrągłego stołu ws. edukacji. Publicyści komentują

d1vg7fq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vg7fq
d1vg7fq
Więcej tematów