Qaqwqwrqw

Sędzia kradł pendrive'y. SN usunął go z zawodu

Sąd Najwyższy usunął z zawodu sędziego Roberta W., oskarżonego o kradzież sprzętu elektronicznego. Orzeczenie Izby Dyscyplinarnej SN nie jest prawomocne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sędzia, który kradł pendrive'y został wyrzucony z zawodu
Sędzia, który kradł pendrive'y został wyrzucony z zawodu (East News)
Qaqwqwrqw

W lutym ubiegłego roku Sąd Najwyższy podtrzymał decyzję o uchyleniu immunitetu W., dzięki czemu prokuratura postawiła mu zarzuty karne. Były już sędzia jest oskarżony o to, że 4 lutego 2017 roku ukradł ze sklepu elektronicznego w Wałbrzychu sprzęt o łącznej wartości 2 tysięcy 175 złotych. W procederze miała mu towarzyszyć żona.

Dwa dni później w sklepie tej samej sieci we Wrocławiu sędzia Robert W. miał ukraść sprzęt o łącznej wartości 2 tysięcy 444 złotych i 40 groszy.

"Uchybienie godności urzędu"

Qaqwqwrqw

8 marca tego roku zastępca rzecznika dyscyplinarnego zarzucił sędziemu "uchybienie godności urzędu", wnioskując o karne usunięcie go z zawodu. - W. nie jest godzien nosić miana sędziego - zaznaczył Przemysław Radzik. Jak dodał, w tym przypadku nie ma co powoływać się na na autorytety i prawnicze maksymy, bo "zeznania świadków są jak nokaut".

Zobacz także: Gowin o sędziach. "Zrobiłbym to inaczej"

Obrona chciała umorzenia sprawy do czasu zakończenia postępowania przed sądem. Na wyrok ma mieć wpływ ocena poczytalności sędziego w momencie kradzieży. Sprawa toczy się przed Sądem Rejonowym Wrocław-Krzyki.

Qaqwqwrqw

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw