Trwa ładowanie...
dkfqd42

Sędzia ukradł sprzęt elektroniczny? Sąd uchylił jego immunitet

Wraca sprawa sędziego Roberta W. W lutym został wskazany przez pracowników ochrony jednego z marketów ze sprzętem elektronicznym jako złodziej. Teraz sąd zdecydował o uchyleniu mu immunitetu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sędzia ukradł sprzęt elektroniczny? Sąd uchylił jego immunitet
(East News)
dkfqd42

Prokuratura ma postawić sędziemu Robertowi W. zarzuty dwóch kradzieży sprzętu elektronicznego. Już teraz Sąd Apelacyjny w Warszawie uchylił mu immunitet.

Od tej decyzji sędzia może się jednak odwołać. Wyrok nie jest bowiem prawomocny. Dopiero, kiedy taki będzie, Robert W. będzie mógł usłyszeć zarzuty.

Na czwartkowym posiedzeniu Sądu Apelacyjnego zabrakło Roberta W. Prokurator wniósł o pociągnięcie go do odpowiedzialności, do czego przychylił się sędziowski rzecznik dyscyplinarny Marek Hibner. O nieprzyjęcie wniosku wnosił adwokat podejrzanego o kradzież sędziego.

dkfqd42

Robert W. w oświadczeniu zrzekł się immunitetu. - Oświadczenie to wyraz jego woli, by nie utrudniać postępowania - tłumaczył mec. Eligiusz Lewandowski.

Zobacz też: Metoda "na walizkę". Tak się teraz kradnie samochody w Polsce

Kulisy sprawy

4 lutego sędzia Robert W. ze swoją żoną miał ukraść z jednego z marketów w Wałbrzychu dwa głośniki, dwa pendrive'y oraz kabel o łącznej wartości 2,1 tys. zł.

dkfqd42

Co więcej, 6 lutego w markecie tej samej sieci we Wrocławiu sędzia W. miał dokonać kradzieży dwóch głośników, 13 pendrive'ów, dwóch kart Micro SD i słuchawek o łącznej wartości 2,4 tys. zł. Taką wersję wydarzeń przedstawia prokuratura.

Jeśli sąd przyzna jej rację, sędziemu grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

dkfqd42

Podziel się opinią

Share

dkfqd42

dkfqd42
Więcej tematów