Trwa ładowanie...
d4mc5gz
Sędzia Johann: dwie koncepcje rozwiązania sprawy Trybunału Konstytucyjnego

Sędzia Johann: dwie koncepcje rozwiązania sprawy Trybunału Konstytucyjnego

- Sprawa wokół Trybunału Konstytucyjnego jest trudna, ponieważ widać opór z jednej, jak i z drugiej strony. Odnoszę wrażenie, że polityka determinuje postawę niektórych sędziów. Ale o to trzeba by zapytać odźwiernego, a ja nie będę mówił, kto jest odźwiernym w TK - powiedział w #dziejesienazywo Wiesław Johann, sędzia TK w stanie spoczynku. Skomentował on również pomysł okrągłego stołu ws. TK. - Nie bardzo wiem, jak miałby on wyglądać. Jeden okrągły stół już mieliśmy i konsekwencje ponosimy do dziś - dodał.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4mc5gz

Johann powiedział, że "pomysł jak rozwiązać sprawę Trybunału Konstytucyjnego podsunęła mu znakomita sędzia prof. Biruta Lewaszkiewicz-Petrykowska".

- Niech prezes TK Andrzej Rzepliński dopuści po jednej osobie z "pisowskiej trójki" oraz z tej "platformerskiej". W kwietniu odchodzi sędzia Mirosława Granata. Wtedy TK będzie liczył 13 sędziów. W grudniu odchodzi z kolei prezes Rzepliński i wtedy znów dopuszcza się po jednej osobie z tych grup, a TK będzie liczył sędziów 14. Potem w czerwcu 2017 roku znów dopuszcza się po jednym i sprawa załatwiona. Przedstawiła jeszcze jedną koncepcję: można powołać od razu czterech sędziów, po dwóch z PO i PiS - wyjaśnił.

d4mc5gz

Podziel się opinią

Share
d4mc5gz
d4mc5gz
Więcej tematów