Trwa ładowanie...
d3o5ru0
d3o5ru0
TVP

Schetyna: nie powinniśmy się targać po szczękach

Dla mnie najważniejsze jest to, aby zachować wspólny mianownik w polskiej polityce zagranicznej. Nie atakować jej, nie dystansować się od niej. Nie tworzyć dwoistości tutaj na miejscu - mówił w programie "INFOrozmowa" minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna. Jego zdaniem kampania prezydencka "zaostrza ton w polityce zagranicznej, a z ust kandydatów padają słowa, które nie mają pokrycia w rzeczywistości".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3o5ru0

Minister spraw zagranicznych dodał, że jego zdaniem różnice polityczne nie powinny znajdować odzwierciedlenia na polu polityki zagranicznej. Według szefa MSZ, to powoduje osłabienie polskiego wizerunku i nieodwracalne straty. - Zaczynamy się targać po szczękach w sposób tandetny i urągający przyzwoitości, tej politycznej także - ocenił.

Grzegorz Schetyna odniósł się również do doniesień na temat sprzętu militarnego, który USA dostarczą Kijowowi. Wyjaśniał, że choć Stany Zjednoczone wysyłają na Ukrainę drony, Polska instruktorów, a Rosja wypowiada traktat o ograniczeniu zbrojeń konwencjonalnych, nie można mówić o recydywie zimnej wojny i utraty panowania nad porządkiem europejskim. - Jesteśmy mądrzejsi o te doświadczenia zimnej wojny, tego co było przed i po niej. Oczywiście sytuacja nie jest naturalna. Nie wyobrażalibyśmy jej sobie jeszcze parę lat temu, więc pytamy jaki to ma dalszy ciąg, jaki jest kres tego, jak na to reagować? - mówił.

Dodał, że bardzo ważna jest wspólna i solidarna postawa świata zachodniego, w którą wierzy, ale - jak podkreślił - nie jest prosto zbudować jeden wspólny głos z 28 głosów. - Szukamy tego, co jest wspólne - powiedział odnosząc się do próby budowania kompromisu nt. kryzysu ukraińskiego wśród państw członkowskich Unii Europejskiej.

d3o5ru0

Podziel się opinią

Share
d3o5ru0
d3o5ru0
Więcej tematów