Trwa ładowanie...
18-11-2014 14:31

SBU: w Charkowie zatrzymano grupę terrorystów

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy poinformowała o zatrzymaniu 12-osobowej grupy terrorystycznej w Charkowie. Miała ona przygotowywać zamachy w tym mieście.

Share
SBU: w Charkowie zatrzymano grupę terrorystówŹródło: AFP, fot: Dimitar Dilkoff
d2el9vl

Służba Bezpieczeństwa twierdzi, że zatrzymani próbowali przygotować zamach na delegację holenderską, która odwiedziła miasto 8 listopada. Dzień później jednak wysadzili w powietrze popularny pub Ściana, w którym organizowano pomoc dla armii. Po tygodniu zostali zatrzymani.

Kierująca grupą mieszkanka Charkowa powiedziała na przesłuchaniu, że została przygotowana przez rosyjską Federalną Służbę Bezpieczeństwa w Tambowie. Później jej członkowie mieli wrócić do Charkowa, wybrać obiekty dla dywersji i czekać na rozkazy. Przekazano im broń i materiały wybuchowe. Jakoby odpowiadają oni też za eksplozje w pobliżu jednostek wojskowych w Charkowie.

Służba Bezpieczeństwa poinformowała też o tym, że Rosjanie tworzą obozy szkoleniowe na terytorium Zagłębia Donieckiego. Ich wyposażenie jest przywożone za pomocą "konwojów humanitarnych" z Rosji. Oprócz tego dostarczają one broń, paliwo i amunicję.

Zobacz również wideo z wystąpienia Baracka Obamy: Rosyjska agresja na Ukrainie zagrożeniem dla świata.
d2el9vl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2el9vl
d2el9vl
Więcej tematów