Trwa ładowanie...
d37w90p

Sarkozy musiał zwrócić państwu ponad 14 tys. euro

Prezydent Nicolas Sarkozy musiał zwrócić z własnej kieszeni do budżetu państwa ponad 14 tysięcy euro. Była to jedna z konsekwencji pierwszej w historii Republiki Francuskiej kontroli zarządzania finansami Pałacu Elizejskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sarkozy musiał zwrócić państwu ponad 14 tys. euro
(AFP)
d37w90p

Finanse urzędu prezydenckiego zostały sprawdzone przez Cour des Comptes, który jest francuskim odpowiednikiem Najwyższej Izby Kontroli. W komunikacie tej instytucji możemy przeczytać, że biuro prezydenta powinno lepiej przestrzegać procedur budżetowych i księgowych. Cour des Comptes uznał również, że Pałac Elizejski powinien w nieco bardziej oszczędny sposób organizować oficjalne podróże szefa państwa.

Najbardziej spektakularnym rezultatem kontroli w urzędzie prezydenta było jednak wykrycie faktu, że Pałac Elizejski pokrywał w ubiegłym roku niektóre osobiste wydatki Nicolasa Sarkozy'ego. W komunikacie nie ujawniono, o jakie wydatki chodziło. Podano tylko, że opiewały one na sumę 14 123 euro.

Nicolas Sarkozy zwrócił te pieniądze jeszcze przed opublikowaniem rezultatów kontroli. Wyjaśnił, że nic nie wiedział o tej dość dla niego kłopotliwej "hojności" Pałacu Elizejskiego.

T.Siemieński

d37w90p

Podziel się opinią

Share

d37w90p

d37w90p
Więcej tematów