Trwa ładowanie...

Sarkozy musiał zwrócić państwu ponad 14 tys. euro

Prezydent Nicolas Sarkozy musiał zwrócić z własnej kieszeni do budżetu państwa ponad 14 tysięcy euro. Była to jedna z konsekwencji pierwszej w historii Republiki Francuskiej kontroli zarządzania finansami Pałacu Elizejskiego.

Sarkozy musiał zwrócić państwu ponad 14 tys. euroŹródło: AFP
d2uti1g
d2uti1g

Finanse urzędu prezydenckiego zostały sprawdzone przez Cour des Comptes, który jest francuskim odpowiednikiem Najwyższej Izby Kontroli. W komunikacie tej instytucji możemy przeczytać, że biuro prezydenta powinno lepiej przestrzegać procedur budżetowych i księgowych. Cour des Comptes uznał również, że Pałac Elizejski powinien w nieco bardziej oszczędny sposób organizować oficjalne podróże szefa państwa.

Najbardziej spektakularnym rezultatem kontroli w urzędzie prezydenta było jednak wykrycie faktu, że Pałac Elizejski pokrywał w ubiegłym roku niektóre osobiste wydatki Nicolasa Sarkozy'ego. W komunikacie nie ujawniono, o jakie wydatki chodziło. Podano tylko, że opiewały one na sumę 14 123 euro.

Nicolas Sarkozy zwrócił te pieniądze jeszcze przed opublikowaniem rezultatów kontroli. Wyjaśnił, że nic nie wiedział o tej dość dla niego kłopotliwej "hojności" Pałacu Elizejskiego.

T.Siemieński

d2uti1g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2uti1g
Więcej tematów