Trwa ładowanie...
dumzun0
Defence24Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Samoobrona chce skusić Czarneckiego do powrotu?

Pozycja Ryszarda Czarneckiego w Samoobronie
wciąż jest mocna - stwierdza "Rzeczpospolita".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Samoobrona chce skusić Czarneckiego do powrotu?
(PAP, Fot: Grzegorz Michałowski)
dumzun0

W sobotę Czarnecki przyjął delegację z Dąbrowy Górniczej i wrocławskich aktywistów. Dzień wcześniej - działaczy z Dolnego Śląska. Według informacji "Rz", prosili oni europosła, by wrócił do partii jako jej lider.

Czarnecki otrzymał też propozycję powrotu do Samoobrony. Złożył mu ją, w imieniu Andrzeja Leppera, Janusz Maksymiuk. Lepper chce, by wyrzucony europoseł "załatwił coś" w PiS. O złożonej ofercie Czarnecki mówi krótko: Mądry Polak po szkodzie. W niedzielę jednak rzecznik Samoobrony Mateusz Piskorski zaprzeczył, by Czarneckiemu proponowano ponowne przyjęcie do partii.

Z sondażu "Rzeczpospolitej" wynika, że Samoobrona ma obecnie prawie tyle samo przeciwników (dla 49% respondentów GfK Polonia - powinna zniknąć ze sceny), co obrońców (46%) Tych ostatnich jest oczywiście więcej wśród rolników, ale też bezrobotnych, pracujących dorywczo i osób z wykształceniem podstawowym. Polacy są przy tym przekonani, że mimo ujawnienia ostatnich afer, w które zamieszani byli liderzy Samoobrony, partia ta ze sceny politycznej nie zniknie. (PAP)

dumzun0

Podziel się opinią

Share

dumzun0

dumzun0
Więcej tematów