Trwa ładowanie...
d3jmjul
d3jmjul
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Samolot pasażerski z 43 osobami rozbił się w Afganistanie

Samolot afgańskich linii lotniczych Pamir Airways z 43 lub 44 osobami na pokładzie rozbił się na trasie z Kunduzu na północy Afganistanu do stolicy kraju, Kabulu - poinformowało afgańskie MSW. Wśród podróżnych byli cudzoziemcy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3jmjul

Wg różnych źródeł na pokładzie znajdowało się 38 pasażerów i pięciu lub sześciu członków załogi.

Samolotem leciało sześciu cudzoziemców. Ambasada brytyjska w Kabulu potwierdziła, że na pokładzie było trzech Brytyjczyków, a pragnący zachować anonimowość urzędnik Departamentu Stanu USA poinformował, że był tam Amerykanin.

Na razie nie ma doniesień o ewentualnych ofiarach.

d3jmjul

- Mogę potwierdzić, że samolot rozbił się gdzieś na przełęczy Salang w Hindukuszu - powiedział rzecznik MSW Zemaraj Baszari. Według szefa policji na lotnisku w Kabulu, Mohamada Asifa Dżabara Chila, do katastrofy doszło około 100 km na północ od Kabulu.

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną rozbicia się samolotu. Agencja Reutera zwraca uwagę, że w poniedziałek w Kabulu i okolicach padał deszcz, a niebo było zachmurzone.

Jak dodał rzecznik afgańskiego MSW, do akcji poszukiwawczej włączyły się siły NATO.

Pamir Airways to jeden z trzech największych afgańskich prywatnych przewoźników i operuje głównie na krajowych trasach, ale obsługuje również połączenia z Arabią Saudyjską i Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi.

d3jmjul

Podziel się opinią

Share

d3jmjul

d3jmjul
Więcej tematów