ycipk-2inws1

Samolot linii Ryanair niemal rozbił się w Memmingen w Niemczech

Samolot linii Ryanair z Manchesteru niemal rozbił się w Niemczech po tym, jak piloci zdecydowali się na ryzykowny manewr, żeby nadrobić 30 minut opóźnienia - informuje "Daily Mail" na swojej stronie internetowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Boeing 737 linii Ryanair
Boeing 737 linii Ryanair (PAP/EPA, Fot: Paul Mayall)
ycipk-2inws1

Do incydentu doszło we 23 września, ale dopiero teraz informacje na ten temat ujrzały światło dzienne. Do materiałów jako pierwszy dotarł "Der Spiegel".

Według publikacji "Der Spiegel", Boeing 737 niemal się rozbił na lotnisku w Memmingen, kiedy piloci postanowili inaczej podejść do lądowania, "ze względu na presję czasu". Na pokładzie maszyny było 141 pasażerów.

Około ośmiu kilometrów od lotniska piloci zauważyli, że samolot za szybko traci wysokość, prawdopodobnie ze względu na to, że źle ustawiony był pilot automatyczny. Maszyna obniżała się o ok. 1000 metrów na minutę. Federalne Biuro Badania Wypadków Lotniczych w Brunszwiku uznało zajście za "poważny incydent".

ycipk-2inws1

Śledczy uznali, że piloci podeszli do ląsowania w nietypowy sposób, żeby jak najszybciej wylądował. Jak podaje "Der Spiegel", piloci wyznali, że przyczyną ich zachowania była presja czasu.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2inws1

ycipk-2inws1
ycipk-2inws1