Trwa ładowanie...
lotnisko

Samolot linii Jet Airways wypadł z pasa podczas próby startu. Rannych zostało 15 osób

Dramatyczne chwile na lotnisku Dabolim w stanie Goa w Indiach. Samolot Boeing 737 z 161 osobami na pokładzie wypadł z pasa startowego. Maszyna wpadła w poślizg. Rannych zostało 15 osób. Lotnisko było zamknięte przez 7 godzin. Władze nie podały, co było przyczyną wypadku.

Share
Samolot linii Jet Airways wypadł z pasa podczas próby startu. Rannych zostało 15 osób
Źródło: AFP
d3ycfy6

Na pokładzie Boeinga znajdowało się 154 pasażerów i siedmiu członków załogi. Rannych zostało 15 osób. To głównie niegroźne stłuczenia. Cześć pasażerów informowała o pożarze, który wybuchł w tylnej części maszyny. Władze lotniska do tej pory nie potwierdziły tych doniesień. Wiadomo jednak, że maszyna po wypadnięciu z pasa startowego obróciła się o 360 stopni.

Maszyna realizująca lot 9W 2374 miała odlecieć do Bombaju. Po incydencie władze zamknęły lotnisko na 7 godzin. Prowadzone jest dochodzenie w sprawie wypadku. - Potrzebne jest dokładne śledztwo. Deklarujemy pełną współpracę z Generalnym Dyrektoriatem Lotnictwa Cywilnego (GDCA) - powiedziała rzeczniczka Jet Airways.

Jak podają lokalne media, licencje pilotów maszyny zostały zawieszone. Port lotniczy w Dabolim to jedyne pasażerskie lotnisko w tym indyjskim stanie.

d3ycfy6

Podziel się opinią

Share
d3ycfy6
d3ycfy6
Więcej tematów