Trwa ładowanie...
d2ms3ym

Samobójcze zamachy w trzech miastach Arabii Saudyjskiej

• Samobójcze zamachy w trzech miastach Arabii Saudyjskiej
• Doszło do nich przed konsulatem USA w Dżuddzie, przed meczetem Proroka w Medynie i w pobliżu meczetu w mieście Al-Katif
• Oprócz zamachowców w zamachach dwaj funkcjonariusze sił bezpieczeństwa
• Dwie osoby zostały ranne

d2ms3ym

W trzech miastach Arabii Saudyjskiej doszło do zamachów samobójczych, w których następstwie poza trzema zamachowcami zginęli - według wstępnych danych - dwaj funkcjonariusze sił bezpieczeństwa, a dwie osoby zostały ranne.

Zamachy te wyglądają na skoordynowaną kampanię ataków w momencie, gdy Saudyjczycy przygotowują się do uroczystego zakończenia ramadanu - pisze Reuters.

Eksplozje, do których doszło przed konsulatem USA w Dżuddzie, przed meczetem Proroka w Medynie i w pobliżu meczetu w mieście Al-Katif we wschodniej części Arabii Saudyjskiej, następują po atakach w Turcji, Bangladeszu i Iraku. Ataki te, do których przyznało się Państwo Islamskie, zdają się być celowo przeprowadzane w czasie, gdy zbliża się święto Eid al-Fitr kończące ramadan, muzułmański miesiąc postu - pisze Reuters.

Saudyjska telewizja Al-Arabija poinformowała, że według wstępnych danych liczba ofiar śmiertelnych poniedziałkowych zamachów w Arabii Saudyjskiej to - poza zamachowcami - dwaj funkcjonariusze sił bezpieczeństwa.

d2ms3ym
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ms3ym
Więcej tematów