Trwa ładowanie...
d34hq7v
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Salah Abdeslam zostanie przekazany Francji

• Sąd w Belgii wyraził zgodę na ekstradycję Salaha Abdeslama
• Jego wydania zażądały francuskie władze
• Abdeslam jest oskarżony o organizację zamachów w Paryżu w listopadzie 2015 r.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Salah Abdeslam
Salah Abdeslam (PAP/EPA, Fot: BELGIAN FEDERAL POLICE)
d34hq7v

Belgijski sąd zdecydował w czwartek, że podejrzany o listopadowe zamachy terrorystyczne w Paryżu Salah Abdeslam może zostać ekstradowany do Francji - poinformowała belgijska prokuratura federalna.

Prawnik Abdeslama powiedział wcześniej tego dnia, że jego klient odstąpił od swego wcześniejszego sprzeciwu wobec ekstradycji, a także ponowił ofertę współpracy z francuskimi władzami.

- Salah Abdeslam chce być przekazany francuskim władzom - powiedział dziennikarzom mecenas Cedric Moisse. - Chce współpracować z francuskimi władzami - dodał.

d34hq7v

Belgijscy prokuratorzy poinformowali, że teraz Francja i Belgia będą omawiać szczegóły przekazania podejrzanego.

Po aresztowaniu 18 marca, a więc cztery miesiące po atakach terrorystycznych w Paryżu, w których zginęło 130 osób, Abdeslam odpowiedział na część pytań śledczych, ale później skorzystał z prawa do milczenia. Następnie był przesłuchiwany po atakach samobójczych w Brukseli z 22 marca, gdzie zginęło 35 osób, w tym trzech zamachowców.

Śledczy uważają, że ataki w Paryżu i Brukseli zostały przeprowadzone przez bojowników z tej samej komórki Państwa Islamskiego (IS).

d34hq7v

Podziel się opinią

Share

d34hq7v

d34hq7v
Więcej tematów