Trwa ładowanie...
d1jrdqx

Sąd w Koszalinie: 13 lat więzienia za zgwałcenie dziewięciolatki

Na 13 lat więzienia skazał Sąd Okręgowy w Koszalinie 65-letniego Eugeniusza Pawlika za brutalne zgwałcenie dziewięciolatki. Sąd zezwolił na podanie danych oskarżonego.
Share
Sąd w Koszalinie: 13 lat więzienia za zgwałcenie dziewięciolatki
Źródło: WP.PL, Fot: Marcin Gadomski
d1jrdqx

W wyroku orzeczono również, że mężczyzna ma zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną przez 10 lat. Musi także zapłacić na jej rzecz nawiązkę w wysokości 10 tys. zł.

Sąd zdecydował, że warunkowe zwolnienie Pawlika nie może nastąpić wcześniej niż po odbyciu przez niego co najmniej dziewięciu lat kary.

Uzasadnienie wyroku ze względu na drastyczne okoliczności przestępstwa było niejawne, jak i sam proces, który rozpoczął się w połowie kwietnia.

d1jrdqx

Wyrok jest nieprawomocny. Nie wiadomo, czy strony będą się od niego odwoływać. Na ogłoszeniu orzeczenia nie było ani prokuratora, ani obrońcy. Również oskarżony nie został dowieziony do sądu z aresztu śledczego.

Do zgwałcenia dziewięciolatki doszło w czerwcu ub. roku W Kołobrzegu. Jak ujawniła później prokuratura, oskarżony był wówczas pijany i pod wpływem leków. Działał wobec dziewczynki ze szczególnym okrucieństwem, dziecko wymagało interwencji chirurga. Po zgwałceniu mężczyzna groził dziewięciolatce i członkom jej rodziny śmiercią.

Sąsiedzi mężczyzny, gdy dowiedzieli się o gwałcie, chcieli go zlinczować. Policjanci, którzy go zatrzymywali, musieli wezwać do pomocy Straż Graniczną i agencję ochrony.

d1jrdqx

Podziel się opinią

Share
d1jrdqx
d1jrdqx
Więcej tematów