Trwa ładowanie...
das1iaf

Sąd ustalił wysokość kaucji za księdza Williama Lynna, zamieszanego w pedofilię

Sąd w Filadelfii ustalił na 250 tys. USD kaucję za ks. Williama Lynna skazanego za ukrywanie pedofilii. Wniosek o kaucję złożono po zapowiedzi prokuratury, iż odwoła się decyzji sądu apelacyjnego, który uchylił wyrok skazujący.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sąd ustalił wysokość kaucji za księdza Williama Lynna, zamieszanego w pedofilię
(WP.PL, Fot: Paweł Kozioł)
das1iaf

W ramach zwolnienia księdza Lynna za kaucją sędzia sądu apelacyjnego Teresa Sarmina nakazała by duchowny oddał paszport, nosił bransoletkę elektroniczną i co tydzień meldował się na policji.

62-letni ksiądz powinien zostać zwolniony z więzienia do czwartku - zapowiedział jego adwokat Thomas Bergstrom.

Ksiądz prałat Lynn, który do 2004 roku jako sekretarz ds. kleru w archidiecezji filadelfijskiej zajmował się skargami na księży podejrzanych o molestowanie dzieci, był pierwszym duchownym w USA skazanym za ukrywanie pedofilii. W lipcu 2012 roku sąd w Filadelfii wymierzył mu karę od trzech do sześciu lat pozbawienia wolności za przestępcze narażenie na niebezpieczeństwo dzieci w związku z tym jak potraktował przypadek byłego księdza Edwarda Avery'ego, skazanego wcześniej na karę pięciu lat więzienia za napaść seksualną na 10-letniego ministranta.

Sąd apelacyjny stanu Pensylwania po ponownym zbadaniu sprawy odrzucił dowody przedstawione wcześniej przez prokuraturę, podkreślając, że "były niewystarczające, aby udowodnić, że ks. Lynn działał z 'zamiarem promowania lub ukrywania' przestępstwa".

das1iaf

Podziel się opinią

Share
das1iaf
das1iaf
Więcej tematów