Trwa ładowanie...
d2ps72q
uokik
08-05-2002 19:26

Sąd uchylił decyzję UOKiK o 54 mln zł kary na TP SA

Sąd Antymonopolowy uchylił decyzję Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) nakładającą na
Telekomunikację Polską (TP SA) karę w wysokości 54,1 mln zł - poinformowała spółka w środowym komunikacie.

Share
d2ps72q

W styczniu 2001 roku prezes urzędu nałożył na TP SA karę pieniężną w wysokości 54,1 mln zł za to, że spółka nie wykonała decyzji urzędu o zaniechaniu praktyk monopolistycznych.

Kara dla TP SA została wyznaczona z powodu braku wykonania decyzji z 2 lipca 1998 roku w punkcie nakazującym zaniechania praktyk monopolistycznych, polegających na pobieraniu nadmiernie wygórowanych opłat za połączenia telefoniczne międzystrefowe na odległość powyżej 100 km.

TP SA odwołała się od decyzji UOKiK.

Wymierzenie kary przez UOKiK zbiegło się w czasie z decyzją TP SA o obniżce cen za połączenia długodystansowe o około 13 proc.

d2ps72q

We wtorek Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty (URTiP) anulował decyzję Urzędu Regulacji Telekomunikacji (URT), poprzedniczki URTiP, o nałożeniu na Telekomunikację Polską SA kary w wysokości 350 mln zł.

Pod koniec marca URT nałożył na TP SA 350 mln zł kar, z czego 300 mln zł za brak wywiązywania się z obowiązków współpracy i rozliczeń z Niezależnym Operatorem Międzystrefowym Sp. z o.o. (NOM) i 50 mln zł za podanie niewłaściwych danych o przychodach z dzierżawy łączy telekomunikacyjnych.(ej)

d2ps72q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ps72q
d2ps72q
Więcej tematów