Trwa ładowanie...
d2s9ktw

Sąd przedłużył areszt Marcinowi Dubienieckiemu o 3 miesiące

Adwokat Marcin Dubieniecki, podejrzany o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, wyłudzenie 14,5 mln zł z PFRON i pranie brudnych pieniędzy, pozostanie w areszcie na kolejne trzy miesiące - postanowił krakowski sąd.
Share
Marcin Dubieniecki
Marcin DubienieckiŹródło: WP
d2s9ktw

Sąd uwzględnił wniosek prowadzącej śledztwo w tej sprawie Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie, według której wniosek o przedłużenie aresztu uzasadniony był obawą matactwa oraz zagrożeniem wysoką karą.

Jak podawała prokuratura, zarzucany proceder dotyczył wyłudzania środków z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na zatrudnienie osób niewidomych i słabowidzących i prania brudnych pieniędzy. Według ustaleń prokuratury, odbywał się w latach 2012-2015.

Śledztwo w tej sprawie prowadziła od kwietnia 2013 r. Prokuratura Okręgowa w Krakowie. Z uwagi na skomplikowany charakter śledztwa w listopadzie 2014 r. zostało ono przekazane wydziałowi do zwalczania przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Apelacyjnej.

W oświadczeniu przekazanym PAP przez swojego obrońcę Marcin Dubieniecki napisał, że jest niewinny i bezprawnie pozbawiono go wolności.

d2s9ktw

Podziel się opinią

Share
d2s9ktw
d2s9ktw
Więcej tematów