Trwa ładowanie...
d20uwz0
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Sąd przedłużył areszt Marcinowi Dubienieckiemu o 3 miesiące

Adwokat Marcin Dubieniecki, podejrzany o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, wyłudzenie 14,5 mln zł z PFRON i pranie brudnych pieniędzy, pozostanie w areszcie na kolejne trzy miesiące - postanowił krakowski sąd.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marcin Dubieniecki
Marcin Dubieniecki (WP)
d20uwz0

Sąd uwzględnił wniosek prowadzącej śledztwo w tej sprawie Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie, według której wniosek o przedłużenie aresztu uzasadniony był obawą matactwa oraz zagrożeniem wysoką karą.

Jak podawała prokuratura, zarzucany proceder dotyczył wyłudzania środków z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na zatrudnienie osób niewidomych i słabowidzących i prania brudnych pieniędzy. Według ustaleń prokuratury, odbywał się w latach 2012-2015.

Śledztwo w tej sprawie prowadziła od kwietnia 2013 r. Prokuratura Okręgowa w Krakowie. Z uwagi na skomplikowany charakter śledztwa w listopadzie 2014 r. zostało ono przekazane wydziałowi do zwalczania przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Apelacyjnej.

W oświadczeniu przekazanym PAP przez swojego obrońcę Marcin Dubieniecki napisał, że jest niewinny i bezprawnie pozbawiono go wolności.

d20uwz0

Podziel się opinią

Share

d20uwz0

d20uwz0
Więcej tematów