Trwa ładowanie...

Sąd przedłużył areszt dla matki podejrzanej o zabójstwo chłopca z Morąga

Do trzech miesięcy przedłużył sąd w Ostródzie areszt dla matki pięcioletniego chłopca z Morąga, która przyznała się do zabójstwa syna. Podejrzanej Magdalenie R. grozi kara dożywotniego więzienia.

Share
Sąd przedłużył areszt dla matki podejrzanej o zabójstwo chłopca z Morąga
Źródło: WP.PL, Fot: Paweł Kozioł
d38w3uv

Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Ostródzie zdecydował o umieszczeniu podejrzanej w areszcie dla kobiet w Ostródzie. Jak powiedział prokurator Zdzisław Łukasiak, wniosek o aresztowanie uzasadniono charakterem przestępstwa i wysokością grożącej za nie kary oraz koniecznością zapewnienia udziału podejrzanej w dalszych czynnościach procesowych.

Dzień wcześniej kobieta podczas przesłuchania w prokuraturze przyznała się do uduszenia swojego pięcioletniego dziecka. Zwłoki chłopca przez kilka miesięcy ukrywała w wersalce w mieszkaniu, które wynajmowała w Morągu. Zbrodnię odkryła w miniony czwartek właścicielka lokalu, która przyszła tam pod nieobecność Magdaleny R., zaniepokojona niepłaceniem czynszu i unikaniem kontaktu przez lokatorkę.

d38w3uv

Ponieważ policjanci nie mogli ustalić miejsca pobytu podejrzanej, w sobotę wydano za nią list gończy. Kilka godzin po publikacji w mediach wizerunku poszukiwanej została ona zatrzymana w jednym z olsztyńskich szpitali.

Wydaniu przez sąd listu gończego towarzyszyła zgoda na aresztowanie podejrzanej na 14 dni od chwili zatrzymania. W poniedziałek ostródzki sąd przedłużył termin tymczasowego aresztu do trzech miesięcy. Kobiecie grozi kara od ośmiu lat pozbawienia wolności do dożywocia.

W najbliższym czasie Prokuratura Rejonowa w Ostródzie zamierza powołać biegłych psychiatrów, którzy wydadzą opinie nt. Magdaleny R. Śledczy czekają też na wyniki ekspertyz medycznych, które mają jednoznacznie potwierdzić przyczyny i datę śmierci dziecka.

d38w3uv

Podziel się opinią

Share
d38w3uv
d38w3uv
Więcej tematów