WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
sąd
02-04-2007 (15:10)

Sąd: posłanka PO spowodowała kolizję, ale była trzeźwa

Karę 300 złotych grzywny wymierzył Sąd Okręgowy w Łodzi posłance PO Iwonie Śledzińskiej-Katarasińskiej za spowodowanie kolizji drogowej. Jednocześnie sąd uznał, że posłanka nie kierowała samochodem w stanie po użyciu alkoholu. Orzeczenie jest prawomocne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Tym samym sąd odwoławczy w znacznej części zmienił wyrok sądu grodzkiego, który w grudniu ubiegłego roku skazał parlamentarzystkę na karę 3 tys. zł grzywny i zakaz prowadzenia pojazdów przez pół roku za spowodowanie kolizji w stanie po użyciu alkoholu. Odwołanie od tego orzeczenia wniosła obrońca obwinionej.

Do zdarzenia doszło w czerwcu 2005 w Łodzi. Według policji, kierująca oplem corsą posłanka nie zachowała należytej ostrożności podczas zmiany pasa ruchu i doprowadziła do niegroźnej kolizji z samochodem iveco. Posłance trzykrotnie zmierzono alkomatem poziom alkoholu w wydychanym powietrzu; najwyższy wynik wyniósł ok. 0,25 promila alkoholu (dopuszczalna w Polsce norma to 0,2 promila). Kolejne badania wykazały już niższy poziom alkoholu. Posłanka zapewniała, że nie jechała po spożyciu alkoholu, lecz wcześniej zażyła lekarstwo.

Polub WP Wiadomości
WP
WP